Офісні працівники більше третини свого життя проводять сидячи. На роботі вони сидять мінімум, як 8-ми годинний робочий день. Прийшовши додому, роблять всі основні домашні справи і знову ж таки зручно сідають біля телевізорів. Вони змінюють положення тіла на тривалий час лише в період сну, однак назвати його сприятливим для спини після сидячого робочого дня не те що важко, але й не можливо.

Якщо людина наслідує подібний спосіб життя протягом багатьох років, це загрожує неприємними хворобами, які здебільшого виявляються саме в пасивних офісних працівників.

У цій статті ми обговоримо, що саме варто робити, для того щоб зберегти власне здоров'я і не стати черговою жертвою “офісного ворога”.

Зручна поза при роботі за комп’ютером - запорука Вашого здоров’я

Цілком ймовірно, що в даний момент Ви сидите біля робочого столу, підпираючи рукою голову. Вимальовується не лише непривабливе положення тіла за робочим місцем, але й дуже небезпечне для Вашого хребта.

Як виявилось, з описом небезпеки ми зовсім не перебільшили. Наші слова підтвердив лікар ортопед-травматолог, вертебролог Дорожньої клінічної лікарні № 1 міста Києва В'ячеслав Карась. Зі слів фахівця, сидяча робота загрожує розвитком остеохондрозу: «Найбільше навантаження на хребет йде саме в сидячому положенні, а не в лежачому або стоячому. Проблема полягає в тому, що офісний працівник не помічає, як на деякі його м'язи йде надмірне навантаження, і не дає їм можливості відпочити. З часом ці м'язи починають про себе нагадувати регулярним болем в області спини. У результаті розвивається міотанічний синдром, тобто надмірне напруження конкретних м'язів».

У результаті скорочення м'язів у поперековому відділі можуть утворитися функціональні блоки. В сидячому положенні хребет протягом тривалого часу перебуває в зігнутому стані. Відповідно, коли людина підводиться, деякі сегменти хребта так і залишаються заблокованими. В подальшому це проявляється болем в хребті. Лікар пояснює даний результат тим, що заблоковані хребці дають імпульс на м’язи, після чого вони ще більше скорочуються.  Людина в цей час отримує біль у хребті не тільки при його розгинанні, а навіть, коли тіло знаходиться в сидячому положенні.

«Якщо ж людина продовжує вести такий пасивний для себе і для свого хребта спосіб життя, то через декілька років хребет починає розростатися. Це і є прямим проявом остеохондрозу», - продовжує фахівець.

Для того, щоб не мати проблем з хребтом в результаті сидячої офісної роботи лікарі рекомендують підтримувати руховий режим дня. Не полінуйтесь відволіктися на декілька хвилин від роботи і провести хоча б невелику зарядку. Гарненько потягніться, відчуйте як Ваші м'язи розслаблюються і можете знову приступити до роботи. Також не забувайте стежити за власною вагою. Адже саме вона грає роль додаткового навантаження на хребет. Ведіть правильний і адекватний спосіб життя.

Не слід забувати про хребет і під час сну. Ваше ліжко не повинне бути надто м'яким чи твердим. Головне - щоб воно не прогиналося, і відповідно, щоб хребет не прогинався разом з ним.


 Як захистити очі під час роботи з комп'ютером?

Комп'ютер - це головний інструмент кожного офісного працівника і, одночасно, головний ворог наших очей.

Людина, що сидить перед ввімкненим монітором, моргає в 3 рази менше, ніж належить. Очне яблуко рідше змочується слізною рідиною, результат - «офісна хвороба очей». До того ж, сонячні відбиття від монітора негативно впливають на зір. Гострота зору знижується, наростає напруження і пришвидшується втома очей.

Як боротися з недугами наших очей, котрі з’являються в результаті тривалої роботи біля монітора комп'ютера, ми запитали у лікаря-офтальмолога вищої категорії клініки «Аілаз» Володимира Кирєєва.

 «Щоб захистити очі при напруженому робочому офісному дні, потрібно перш за все постійно думати про моргання. Свідомо змушуйте себе моргати частіше - якщо необхідно, прикріпіть папірець з нагадуванням про це до монітора. При необхідності користуйтеся  зволожуючими очними краплями. Також бажано робити перерви в роботі. Вистачить декілька коротких перерв на кожну годину роботи. При цьому переводьте погляд на предмети, розташовані на різних відстанях від вас: на годинник, квіти, вулицю за вікном. Вимкніть лампи на стелі, які світять дуже яскраво. У випадку нестачі освітлення, перейдіть на використання менш потужних ламп розжарювання», - зазначає лікар.

Якщо не дотримуватися елементарних правил, загрожує така «новоспечена» хвороба, як синдром сухого ока. Пече в очах, відчуття ніби вони засмітились, почервоніння, затуманення зору? Синдром сухого ока у Вас в кишені! Наступним етапом захворювання є синдром м'язової очної втоми. Зауважте, час, через який пацієнт може помітити в себе зазначені симптоми, індивідуальний для кожної людини і часто обумовлений супутніми очними захворюваннями, наприклад міопією (короткозорість), далекозорістю, астигматизмом або вегето-судинною дистонією пацієнта.

Після згаданих нами хвороб, у розсудливої людини має постати питання: «Як з цим боротися?»

«До профілактики можна віднести наступні заходи - обов'язкові перерви при роботі з комп'ютером, правильно підібрані окуляри чи контактні лінзи, правильне положення тіла під час роботи (анатомічні крісла, розташування монітора на оптимальній від Вас відстані)», - радить лікар-офтальмолог. Правила прості, але якщо їх не виконувати, загрожують небажані хвороби.

Як бачите, офісна робота без надмірних фізичних навантажень,  без дощу або снігу над головою також може зашкодити здоров’ю. Уникнути цього легко, однак так само легко отримати цілий набір досить простих хвороб. Тому думайте і вирішуйте, що Вам важливіше: власне здоров'я чи неосмислена дурість, яка рано чи пізно призведе до всього вищезазначеного.