Існує ряд офісних хвороб, які неминучі для пасивних працівників. Однак уникнути їх можна за допомогою елементарних правил. У даному матеріалі мова йтиме саме про те, як не підчепити прості, але все ж неприємні захворювання.


Провітрювання офісу. Як його зробити ефективним?

Банально, але свіже повітря дійсно є запорукою здоров'я офісних працівників.

Провітрювати приміщення протягом 30 хвилин вранці і ввечері навіть не намагайтеся. Практика показала, що це абсолютно неефективний метод. Найбільш оптимальна - регулярна і безперервна циркуляція повітря в приміщенні. Зробити це можна завдяки відкритим кватиркам або ж сучасним вікнам, що обладнані додатковою системою вентиляції.

Безперервне провітрювання може істотно знизити вологість у приміщенні і позитивно позначитися на створенні комфортних умов роботи. Єдиним "але" стане необхідність в додаткових витратах на обігрів приміщення в холодний період року.


Важливим чинником працездатного повітря в офісі є його температура. Санітарні правила і норми вказують, що температура повітря в офісному приміщенні в холодний період повинна складати 22-24 градуси за Цельсієм, а в теплий - 23-25 градусів.


Офісні обіди. Смачного!
Обідній час - це можливість для офісних працівників не тільки розім'ятися, але й перекусити. Не варто недооцінювати прийом їжі під час обіду. По-перше, стежте за тим, що Ви вживаєте. Часті «перекуси» за робочим столом подарують Вам не ситість шлунка, а тільки зайву вагу і його розлади (згадайте з нашої попередньої статті, до чого призводить зайва вага для пасивних офісних працівників). Тому обідня їжа повинна бути перш за все корисною і дарувати Вам силу та енергію для другої половини дня.

Аби уникнути легких перекусів на робочому місці, а також шкідливих обідів, роботодавцям варто організувати сприятливі умови вживання їжі працівниками. Наприклад, невелика кімнатка, відведена спеціально для цього, була б ідеальним варіантом.

Не забувайте, обід - це час відпочинку, час, який, безумовно, відповідає за продуктивність другої половини робочого дня.


Чисте робоче місце. А Вам «слабо»?

Предметом, який відображає меню всього дня офісного працівника, є клавіатура його комп'ютера. Не вірите? Переверніть її і потрясіть. Безліч крихт від печива, булок та іншої "нездорової" їжі розсипалось по Вашому столу. Однак проблема з клавіатурою полягає не лише в її чистоті від залишків їжі.

Американські експерти вирішили з'ясувати, де найкращі умови для проживання і розмноження бактерій в американських офісах. Виявилося, зовсім не там, де припускають самі офісні працівники. Вони вважали, що найбрудніші місця - унітази. Насправді першість належить комп'ютерним клавіатурам. Кількість мікробів на клавіатурі виявилася в 400 разів більшою, ніж на сидінні громадського унітазу.

 

Звичайно, це дослідження не стосується жителів нашої держави, але факт залишається фактом. Адже у нас ті ж самі комп'ютери і ті ж шкідливі звички за робочим місцем.

Друге місце в рейтингу найбрудніших речей здобули телефонні трубки, третє - раковини в санвузлах.

Уникнути мікробів у повсякденному житті неможливо. Але не обідати на робочому місці, регулярно мити руки, час від часу протирати стіл, клавіатуру, мишку і трубку телефону дезинфікуючими засобами - цілком під силу кожному.Конфлікти в колективі. Що робити?

Один з головних чинників хорошої працездатності робітників - відносини в колективі. Якими гарними вони б не були, рано чи пізно виникають конфлікти.

Якщо Вам не подобаються слова або дії Вашого співробітника, ні в якому разі не мовчіть. Про це краще сказати відразу і коректно обговорити з ним певну неприємну ситуацію. Не варто терпіти і чекати, коли Ваш внутрішній вулкан невдоволень вирветься назовні. Повірте, в такому разі буде значно гірше. Тому, будь-який конфлікт краще вирішити відразу.

Цікаво, що не завжди конфлікт в робочому колективі або між колективом і керівництвом має негативні сторони. Позитивним є те, що всі приховані суперечності, які можуть гальмували роботу, відразу ж випливають назовні. Відкритий конфлікт, який завершився вирішенням ситуації, в кінцевому результаті може принести більше користі, ніж стан уявного благополуччя, при якому люди залишаються роздратовані.

Якщо Ви і Ваш роботодавець дотримуються санітарно-гігієнічних норм робочого місця, тоді ніякий офісний ворог у вигляді різноманітних хвороб Вам не страшний. Не лінуйтеся враховувати всі описані норми. Адже про Ваше здоров'я ніхто, крім Вас самих не потурбується. Трудіться і будьте здорові!