Кожен, хто хоче якомога менше часу витрачати на прибирання приміщення - офісу, квартири, установи – знає, що справжнім порятунком можуть стати брудозахистні системи, які складаються з декількох етапів захисту. Як приклад приведемо установу або організацію, куди щодня ходить багато людей. Як зробити, щоб чистота зберігалася як можна довше? У таких місцях допоможе вживання багатоступінчастого захисту, що передбачає вживання покриттів різних типів.

До першого типа захисту можна віднести валикочарункові гумові килимки, які являють собою профіль з крупними отворами. Вони-то і затримують найбільший бруд, скоплюючи його у вічках. Такий захист зазвичай розміщують перед входом на вулиці. Гума, з якої виготовлений профіль, не боїться різких перепадів температури, не зношується і легко чиститься.

Наступний етап захисту – дрібні грати або крупноворсовий брудозахисний килимок з поліпропілену. Це можуть бути окремі або збірні модульні системи, які затримують дрібніші частки бруду, сніг і вологу. Їх розміщують зазвичай перед самим входом в приміщення. Модулі переважно тим, що вони полегшують процес прибирання. Вироби для цього типа захисту також виготовляються з високоміцних матеріалів, стійких до дії температур і химреагентів.

Третій тип захисту знаходиться безпосередньо в приміщенні і призначений для остаточного очищення взуття від залишків пилу, грязі і вологи. Це, як правило, спеціальні брудозахисні килимки, які затримують вологу і поглинають дрібний бруд з підошов тих, що входять. Розмір і вигляд цих брудозахисних килимків залежить від кількісних показників потоку людей, що проходять через приміщення.

Тут зазвичай діють за принципом «чим більше – тим краще», щоб не витрачати час і засоби на дуже часте прибирання приміщення. А самі брудозахисні килимки очищаються за допомогою пилососа, інколи їх також можна споліскувати водою. У житлових будинках також можна використовувати цю багатоступінчасту систему захисту від бруду, тоді в під'їзді буде значно чистіше і менше бруду попаде в ліфт, на сходи і в квартиру. Удома досить використовувати один брудозахистний килимок перед входом і один в передпокої.

Якщо говорити про захисні системи для великих установ, то їх довжина в сукупності має бути не менше 10 метрів, тоді вони діятимуть ефективно, а у всіх приміщеннях буде ідеальна чистота.