Градирні застосовують для зниження температури води, за допомогою якої відводиться тепло від теплообмінного устаткування. У холодильних установках, системах кондиціонування повітря вода, як правило, циркулює по замкнутому контуру. Як це діє?

Відведена вода тонкою цівкою стікає через спеціальну насадку, а зустрічний потік повітря сприяє випаровуванню частини води. У результаті - зниження температури на 6 градусів за Цельсієм відбувається при випаровуванні 1% рідини.

Коли використовують градирні?

На великому виробництві градирня використовується тоді, коли немає природних резервуарів охолодження (власних водойм наприклад). А головна перевага градирень в тому, що на сьогодні градирня є найекологічнішим способом охолодження води, при цьому використання градирень дозволяє досягнути мінімізації водовитрати за рахунок циркуляції рідини по замкнутому контру і зниження відсотка випаровування рідини при охолодженні.

Градирні - не тільки енергозбергіаючі, екологічно чисті, а ще й компактні. Компактні градирні користуються популярністю з відомих причин: по-перше, вони досконало підходять для середньої площі промислового підприємства. Окрім того, конструктивні параметри градирні залежать від обсягу споруди, температури охолоджувальної води, атмосферних показників.

У зимовий час при експлуатації градирні не допускається обледеніння насадок і водорозподільних частин конструкції градирні.

Як вибрати градирню?


Насамперед вам знадобиться точна оцінка чи заміри. Вам потрібно перевірити:

- вплив зовнішніх факторів,

- середню температуру в найхолоднішому місяці,

- врахувати напрям рози вітрів.

- провести детальний теплотехнічний розрахунок конструкції.

У будь-якому випадку, це питання призначений для обговорення з фахівцями при оцінці техніко-економічного стану підприємства. У тих областях, які знаходяться в північних регіонах, особлива увага приділяється недопущенню обмерзання градирні, так як це може призвести до зупинки технологічного циклу або навіть до поломки дорогого устаткування.

При виборі і оцінці зрошувальних пристроїв необхідно враховувати ряд інших показників, таких, як довговічність, зношуваність матеріалу зрошувача, міцність і маса зрошувача, легкість установки, доступність ремонтів та оглядів. Важливим фактором є також наявність в охолоджуваній воді агресивних домішок.

При концентрації агресивних речовин порядку 120-200 мг на 1 л охолоджувальної води або при наявності у воді смолистих чи інших забруднень, здатних утворювати незмивні з зрошувача відкладення, застосовуються переважно бризкальні градирні.

Вибрати градирню у виробника