З приходом весни у любителів дач та городів починається гаряча пора - обробка ґрунту, посадка, прополка, підбір добрив і багато інших зобов'язань по сільському господарству. З чого ж варто розпочати сільськогосподарський сезон?

Сьогодні багато садівників і дачників почали широко використовувати добрива, тому що вони забезпечують кращу якість овочів. Добавка добрива у ґрунт є дуже важливим моментом, тому що правильно удобрені овочі можуть виявитися набагато корисніше і зможуть краще протистояти різним захворюванням.

Добрива для овочевих культур існують різноманітні, і вибирати їх потрібно правильно. Для того, щоб застосовувати добрива, потрібно перш за все знати основні їх властивості. Усі добрива діляться на мінеральні та органічні.

Органічні добрива. Такі добрива збагачують ґрунт легкорозчинними поживними речовинами, а також активізують життєдіяльність потрібних мікроорганізмів.

До органічних добрив можна віднести гній, пташиний послід, компост, стружку, тирсу та так звані зелені добрива.

Мінеральні добрива вносять навесні перед посівом або посадкою. Такі добрива містять ще більшу кількість поживних речовин, необхідних для рослин. Також вони діляться на азотні, калійні та фосфорні.

Найпоширенішими з азотних добрив є сульфат амонію, аміачна селітра і карбамід (сечовина). В азотних добривах знаходиться один із найголовніших елементів живлення - азот. Надлишок його у ґрунті негативно впливає на людину, тварин і забруднює навколишнє середовище, тому необхідно суворо дотримуватися норм застосування.

Фосфорні добрива підвищують стійкість культур до морозів і засух. Їх необхідно вносити у ґрунт як можна глибше, тому що фосфор малорухомий. Найкращим вважається суперфосфат. Це добриво швидко діє і добре всмоктується в коріння.

Калійні добрива допомагають рослинам засвоювати вуглекислоту, а також сприяють пересуванню вуглеводів і підвищують стійкість до морозів, засухи. Добрива такого роду можна вносити у будь-які ґрунти.

При нестачі елементів живлення рослини будуть розвиватися слабо, врожай буде невисоким, зайва кількість внесених добрив пригнічує рослини, вони можуть загинути. Тому добрива повинні бути внесені в міру - це стосується доз застосування добрив. Але не менш важливе і правильне співвідношення внесених поживних речовин.

Правильне та своєчасне добриво - одне з основних факторів рясного та постійного плодоносіння. Також, якщо розумно розрахувати дозу мінерального добрива, то і на штучному середовищі можна виростити врожай овочів, які не містять нітратів та іншого бруду.