Теплоізоляційні матеріали належать до найбільш ефективних інструментів енергозбереження. Саме тому теплоізоляційні матеріали застосовуються для теплоізоляції будівель та споруд промислового, житлового та культурно-побутового призначення.


Мінеральна вата - це теплоізоляційний матеріал, що отримується шляхом плавлення силікатних гірських порід, металургійних шлаків і їх сумішей. З мінеральної вати виготовляють ряд утеплювачів для будівництва. Теплоізоляційні вироби з мінеральної вати включають в себе плити, рулонні матеріали - мати, а також повсть, шкаралупи, сегменти та інші. Компанія Укрпромізол - одне з небагатьох українських підприємств, які на сьогоднішній день здійснюють випуск і реалізацію мінеральної вати. Укрпромізол виготовляє знежирену мінеральну вату та ряд теплоізоляційних виробів на її основі.

Мінеральна вата знежирена - це вата, яка вільно укладається, складається з волокон, яким під час технологічного процесу не надається конкретна форма мату. Вона призначена для ізоляції поверхні або простору, який важкого заповнити формованими виробами. Таку вату розміщують між двома поверхнями, шляхом щільного набивання простору.

За рахунок того, що в знежиреній ваті повністю відсутні органічні сполуки, вона допустима до застосування в кисневих цехах металургійних підприємств і в місцях з підвищеною вибухонебезпечністю. Вата згорнута в рулон і упакована в п/е пакети.

Властивості мінеральної вати
Мінеральна вата характеризується високою теплоізоляційною та звукоізоляційною здатністю, негорючістю та вологостійкістю.

Теплоізоляційні властивості вати засновані на її низькій теплопровідності, яка, у свою чергу, складається з теплопровідності твердої основи, теплопровідності повітряного прошарку і вологи, що знаходиться між волокнами. Багато в чому на теплопровідність впливає орієнтація мінераловатних волокон: їх хаотичне розташування забезпечує кращий результат. Однак вертикально орієнтовані волокна дозволяють створювати плити меншої щільності при відносно високій міцності на стиск.

Структура мінераловатних ізоляційних матеріалів забезпечує їх високі звукоізоляційні властивості: між хаотично розташованими волокнами не виникають звукові хвилі. Це дозволяє використовувати мінераловатні вироби в ролі ефективного звукоізолятора.

Завдяки просоченню спеціальними водовідштовхувальними складами, мінераловатні вироби набувають такої властивості, як вологостійкість, тому проводити роботи по утепленню будівельних об'єктів можна навіть у дощову погоду. Збереження геометричних розмірів протягом усього періоду експлуатації дозволяє уникнути «містків холоду», що зазвичай виникають на стиках плит і порушують теплоізоляцію всього об'єкта.

Застосування мінеральної вати
Мінераловатні теплоізоляційні вироби застосовуються в багатошарових теплоізоляційних системах. Серед них: системи зовнішнього утеплення «мокрого» типу, системи з утеплювачем внутрішньої сторони огороджувальної конструкції (шарувата кладка, тришарові бетонні або залізобетонні панелі, тришарові сендвіч-панелі з металевими обшивками), теплоізоляційний шар у навісних вентильованих фасадах.

На об'єктах, де ізоляція піддається навантаженню під час монтажу або в процесі експлуатації, застосовуються жорсткі мінераловатні утеплювачі. Вони використовуються для теплоізоляції цокольних конструкцій, а в системах підлоги під цементну стяжку не тільки утеплюють їх, але і значно підвищують звукоізоляцію міжповерхових перекриттів. Плити підвищеної жорсткості розраховані на використання для ізоляції покриттів з профільованого металевого настилу або залізобетону, без виконання стяжки. Для більш ефективної теплоізоляції необхідно виключити контакт мінераловатних виробів з навколишнім повітрям.

Мінераловатні мати служать для пристрою теплоізоляції трубопроводів теплоносіїв в системах магістральних комунікацій, а також трубопроводів та обладнання промислових підприємств, де температура досягає +600 оС. Крім того, мінераловатні мати використовують для утеплення приміщень, до яких пред'являються підвищені вимоги з екологічної безпеки.