Неуважні покупці фармпрепаратів приречені на вимирання? 
Важливі знання про рекламу препаратів. 
Яскрава реклама західних фармакологічних препаратів заполонила екрани телевізорів. 
Великі міжнародні компанії не шкодують грошей на рекламу, в якій вони навперебій обіцяють впевнене лікування практично від будь-якої хвороби. 
«Саме цей препарат гарантує ефект!» — кажуть життєрадісні люди в білих халатах з екранів телевізорів. 
Але чи варто їм так вже безоглядно вірити? 
Чи завжди і чи всі препарати ДІЙСНО допомагають одужати? 
Чи всі виробники виконують свої рекламні обіцянки? 
Різні медицини: вилікувати Вас відразу або лікувати Вас довго?
Конфлікт між західною та пострадянської системами охорони здоров'я вступив у нову фазу. І найпомітніше він проявляється у фармакології. 
Радянська школа медицини була орієнтована на те, щоб вилікувати хворого ШВИДКО, ДЕШЕВО, ЕФЕКТИВНО. Правда, на практиці виходило ще й «сердито». 
Але факти залишаються фактами, радянські медики працювали на «держзамовлення», і держава була зацікавлена ​​в тому, щоб люди хворіли рідше, а виліковувались швидше. Лікувати хворого довго і комфортно — було нерентабельно. Виходячи з цього, формулювалася завдання і фармакологам — потрібні були препарати, які б дійсно лікували захворювання і які можна було виробляти масово і, по можливості, дешево.
Медицина ж у західних, так званих «цивілізованих», країнах розвивалася за іншими законами. Тут ще кілька століть тому і сама медицина, і все, що з нею пов'язано, стало бізнесом. Багатомільярдним бізнесом. 
Медицині комерційного спрямування ВИГІДНО, щоб хворий лікувався довго і дорого. 
Звідси і замовлення фармакологам на розробку препаратів, що знімають симптоми, а не причину хвороби, дешевих у виробництві, але дорогих у продажу. І практично повна відсутність профілактичних препаратів. Навіщо їх виробляти? Адже профілактика зменшує кількість хворих, тобто «Звужує ринок», як кажуть маркетологи західних фармкомпаній. 
Пам'ятайте бородатий анекдот про молодого американського лікаря, який приїхав після університету додому і протягом тижня вилікував багаторічну пацієнтку свого батька-лікаря? У відповідь на радісну заяву лікаря-сина про зцілення старезної місіс навчений досвідом батько сумно похитав головою: «А ти подумав, хто буде оплачувати рахунки твоїх дітей, моїх онуків, коли вони вступлять до коледжу?» 
Це не смішний, це дуже реалістичний анекдот.
І сьогодні ми спостерігаємо, як західна модель медицини проникає в нашу свідомість, добиваючи залишки радянського підходу до лікування. 
І, перш за все, через масову пропаганду, через телевізійну та іншу рекламу. 
Вона переконує нас, сьогоднішніх покупців фармпрепаратів і потенційних пацієнтів, купувати дорогі препарати, що борються з симптомами, видаючи їх якість за доступну і таку, що реально виліковує хворобу. 
Прикладів тому маса. 
Наш час: мільярдні скандали західній фармакології 
Мабуть, найяскравішим прикладом «обману на довірі» з боку західних фармкомпаній є торішній скандал навколо ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров'я) та виробників вакцини від грипу H1/N1 (http://www.medicinform.net/immun/immun_pop17.htm)
Всі чудово пам'ятають, яка істерія була піднята у зв'язку з цією «епідемією» у нашій країні. Але це квіточки порівняно з тим, що коїлося в тих же «цивілізованих» країнах! 
10 млрд. дол — склав прибуток продажу вакцин проти грипу тільки європейським державам. Про це заявив німецький епідеміолог Вольфганг Водарг, спираючись на дані, опубліковані банком JP Morgan. Він звинувачує ВООЗ у змові з фармацевтичними компаніями з метою отримання надприбутків. 
І ці звинувачення виглядає цілком логічним. Адже поява нової епідемії вигідне, перш за все, тим, хто виробляє вакцину від цієї хвороби. 
Але це тільки вершина айсберга! 
Фахівці американського фонду «Health Partners» вважають, що близько 30% вчених свідомо спотворюють (завищують) результати досліджень терапевтичних властивостей ліків. Уряд США заборонив державним НДІ не тільки брати замовлення від приватних фармацевтичних компаній, але навіть консультувати їх. 
(Http://nsp.kharkov.ua/health/death-medicine.php)
Західні фармкомпанії регулярно виплачують мільярдні штрафи за порушення при просуванні (рекламі) своїх препаратів. Так, тільки в минулому році за підкуп лікарів була оштрафована на 400 млн. доларів відома компанія «Pfizer». «AstraZeneca» і «Tap Pharmaceuticals» за порушення в рекламі і просуванні препаратів у сумі виплатили 1,2 мільярда доларів! 
Зараз цим питанням зайнялися і в Україні. За півтора року Антимонопольний Комітет України провів 300 розслідувань щодо достовірності рекламної інформації. 65 справ були присвячені лікарським препаратам переважно іноземного виробництва. 
(Http://economic-ua.com/Obshchestvo/23173 # ixzz1FojyFNhq) 
Українська реальність: боротьба двох таборів 
Українська медицина та фармакологія розділилася зараз на два табори. 
Перший — прозахідний — активно переймає «ноу-хау» західних компаній. Лікарі й провізори з цього табору активно просувають і рекомендують своїм пацієнтам препарати, за які отримують бонуси від виробника, а не ті, які дійсно вилікують хворобу пацієнта швидко й ефективно. 
Другий табір — лікарі і фармакологи радянської школи. Як не дивно, серед них багато досить молодих фахівців. До цього ж табору належить і більшість українських фармкомпаній. Не варто перебільшувати моральний аспект такого вибору. Просто і українські лікарі, і українські виробники ліків чудово розуміють: якщо вони сьогодні не будуть гарантувати якість своїх фармпрепаратів, то завтра лікувати не буде кого.
Українські фармкомпанії, опинившись затиснутими між транснаціональними фармакологічними монстрами і виробниками дешевих препаратів-джінериків з Індії та Китаю, просто змушені робити ставку на недорогі, але ефективні ліки власної розробки і виробництва. Цікаво те, що історія створення деяких особливо ефективних українських препаратів пов'язана з військовою медициною колишнього СРСР. 
Багато хто пам'ятає, що за часів СРСР військові розробки були найпріоритетнішими і найбільш фінансованими в усіх галузях: від ракетобудування до виробництва медичних препаратів. І у «воєнізованій» фармакології був накопичений унікальний досвід, який після розвалу СРСР отримав «мирне життя». 
Найуспішнішим виявилося застосування цього досвіду у сфері лікування та профілактики різних чоловічих хвороб. Це і лікування різного роду механічних травм. Це і підвищення ресурсу серцевої і нервової систем. Це і профілактика і лікування такої раніше невідомої, але від цього не менш масової чоловічої хвороби, як простатит. За радянських часів, коли «сексу не було», небезпека, причини та методи лікування простатиту не обговорювали вголос. Але вже тоді від нього страждало більше половини чоловіків, старших за 35 років.
Мабуть, ситуація з профілактикою і лікуванням простатиту є одним з найяскравіших прикладів конфлікту двох таборів. Ще в кінці 90-х українські чоловіки раптом дізналися з телереклами, що є така неминуча хвороба — простатит. Дізналися тому, що їм стали пропонувати диво-препарати для її лікування. І вони стали їх купувати. Чим далі — тим більше, і не завжди зі знанням фактів про реальні властивості фармпрепаратів іноземного виробництва.
Ось зовсім недавній приклад. Телереклама препарату «Простамол» декларує «просте лікування простати». Але при цьому сам виробник в інструкції по застосуванню визнає, що препарат може тільки усувати симптоми. Про лікування і відновлення здоров'я там немає ні слова. (Http://economic-ua.com/Obshchestvo/23173 # ixzz1FojebUUM)
Чи є вітчизняні препарати профілактики і лікування простатиту? Так, є.
Чому ж ми про них мало знаємо? Перш за все тому, що вітчизняні виробники, як правило, мало рекламуються по телебаченню. Частіше за все через високі ціни на телевізійний ефірний час і дефіцит рекламного бюджету.
Наприклад, для профілактики і лікування простатиту вже досить довгий час виробляється препарат «Лекхім Простатилен», в основу якого покладена розробка ще радянської військово-морської медицини. І його вартість відчутно нижча за імпортний «простамол», а ефективність доведена тривалою клінічною практикою.
Незважаючи на те, що Лекхім Простатилен» немає у рекламних блоках телеканалів, про його ефективність добре знають і первостольники аптек, і досвідчені лікарі-урологи. А рекомендують його тільки ті фахівці, які дійсно зацікавлені в одужанні пацієнта і профілактиці простатиту.
Правила виживання: вивчайте самі і зважуйтесь
Як же в ситуації, що склалася, діяти покупцеві фармпрепарату, аби уникнути фальсифікату? Використовувати кілька простих правил. 
  
Правило перше — НЕ ВІРТЕ телерекламі. Перевіряйте всі рекламні обіцянки виробників. Для цього — як мінімум — порівняйте те, що вам обіцяють у рекламі, і те, що пише виробник в інструкції до свого препарату. Особливо уважно читайте те, що написано дрібним шрифтом. Як правило, саме так пишеться «найцікавіше». 
Правило друге — ВИВЧАЙТЕ історію питання. Реклама, у тому числі й телевізійна, це тільки один з інформаційних каналів. Сьогодні кожен з нас, приклавши порівняно невеликі зусилля, може одержати доступ до широкого інформаційного поля — Інтернету. Наберіть назву препарату в рядку пошуку і почитайте різні відгуки про нього. Упевнений, ви дізнаєтеся багато нового і цікавого навіть про такі звичні таблетки, як аспірин.
Правило третє — ЗАПИТУЙТЕ думку різних фахівців. Якщо один лікар вам прописав якийсь препарат, запитайте думку про ці ліки іншого лікаря. Якщо ви побачили в рекламі диво-пігулку — розпитайте про неї двох, а краще трьох-п'ятьох провізорів з різних аптек. 
Правило головне — ЗВАЖУЙТЕ самі. Не потрібно займатися самолікуванням, але потрібно і важливо адекватно вивчати і свою хворобу, і способи лікування, які вам пропонують лікарі. Це ваше здоров'я і ваш організм. Тому відповідальність за результат несете перш за все ви самі перед самим собою. 
І найголовніше — пам'ятайте затерте, але все одно золоте правило радянської медицини: профілактика — найкращі ліки!

Неуважні покупці фармпрепаратів приречені на вимирання? 

Важливі знання про рекламу препаратів. 

Яскрава реклама західних фармакологічних препаратів заполонила екрани телевізорів. Великі міжнародні компанії не шкодують грошей на рекламу, в якій вони навперебій обіцяють впевнене лікування практично від будь-якої хвороби. «Саме цей препарат гарантує ефект!» — кажуть життєрадісні люди в білих халатах з екранів телевізорів. Але чи варто їм так вже безоглядно вірити? Чи завжди і чи всі препарати ДІЙСНО допомагають одужати? Чи всі виробники виконують свої рекламні обіцянки? 

Різні медицини: вилікувати Вас відразу або лікувати Вас довго?

Конфлікт між західною та пострадянської системами охорони здоров'я вступив у нову фазу. І найпомітніше він проявляється у фармакології. Радянська школа медицини була орієнтована на те, щоб вилікувати хворого ШВИДКО, ДЕШЕВО, ЕФЕКТИВНО.

Правда, на практиці виходило ще й «сердито». Але факти залишаються фактами, радянські медики працювали на «держзамовлення», і держава була зацікавлена ​​в тому, щоб люди хворіли рідше, а виліковувались швидше. Лікувати хворого довго і комфортно — було нерентабельно. Виходячи з цього, формулювалася завдання і фармакологам — потрібні були препарати, які б дійсно лікували захворювання і які можна було виробляти масово і, по можливості, дешево.

Медицина ж у західних, так званих «цивілізованих», країнах розвивалася за іншими законами. Тут ще кілька століть тому і сама медицина, і все, що з нею пов'язано, стало бізнесом. Багатомільярдним бізнесом. 

Медицині комерційного спрямування ВИГІДНО, щоб хворий лікувався довго і дорого. Звідси і замовлення фармакологам на розробку препаратів, що знімають симптоми, а не причину хвороби, дешевих у виробництві, але дорогих у продажу. І практично повна відсутність профілактичних препаратів. Навіщо їх виробляти? Адже профілактика зменшує кількість хворих, тобто «Звужує ринок», як кажуть маркетологи західних фармкомпаній. 

Пам'ятайте бородатий анекдот про молодого американського лікаря, який приїхав після університету додому і протягом тижня вилікував багаторічну пацієнтку свого батька-лікаря? У відповідь на радісну заяву лікаря-сина про зцілення старезної місіс навчений досвідом батько сумно похитав головою: «А ти подумав, хто буде оплачувати рахунки твоїх дітей, моїх онуків, коли вони вступлять до коледжу?» 

Це не смішний, це дуже реалістичний анекдот.

І сьогодні ми спостерігаємо, як західна модель медицини проникає в нашу свідомість, добиваючи залишки радянського підходу до лікування. 

І, перш за все, через масову пропаганду, через телевізійну та іншу рекламу. Вона переконує нас, сьогоднішніх покупців фармпрепаратів і потенційних пацієнтів, купувати дорогі препарати, що борються з симптомами, видаючи їх якість за доступну і таку, що реально виліковує хворобу. Прикладів тому маса. 

Наш час: мільярдні скандали західній фармакології 

Мабуть, найяскравішим прикладом «обману на довірі» з боку західних фармкомпаній є торішній скандал навколо ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров'я) та виробників вакцини від грипу H1/N1 (http://www.medicinform.net/immun/immun_pop17.htm)

Всі чудово пам'ятають, яка істерія була піднята у зв'язку з цією «епідемією» у нашій країні. Але це квіточки порівняно з тим, що коїлося в тих же «цивілізованих» країнах! 10 млрд. дол — склав прибуток продажу вакцин проти грипу тільки європейським державам. Про це заявив німецький епідеміолог Вольфганг Водарг, спираючись на дані, опубліковані банком JP Morgan. Він звинувачує ВООЗ у змові з фармацевтичними компаніями з метою отримання надприбутків. І ці звинувачення виглядає цілком логічним. Адже поява нової епідемії вигідне, перш за все, тим, хто виробляє вакцину від цієї хвороби. 

Але це тільки вершина айсберга! 

Фахівці американського фонду «Health Partners» вважають, що близько 30% вчених свідомо спотворюють (завищують) результати досліджень терапевтичних властивостей ліків. Уряд США заборонив державним НДІ не тільки брати замовлення від приватних фармацевтичних компаній, але навіть консультувати їх. (http://nsp.kharkov.ua/health/death-medicine.php)

Західні фармкомпанії регулярно виплачують мільярдні штрафи за порушення при просуванні (рекламі) своїх препаратів. Так, тільки в минулому році за підкуп лікарів була оштрафована на 400 млн. доларів відома компанія «Pfizer». «AstraZeneca» і «Tap Pharmaceuticals» за порушення в рекламі і просуванні препаратів у сумі виплатили 1,2 мільярда доларів! Зараз цим питанням зайнялися і в Україні. За півтора року Антимонопольний Комітет України провів 300 розслідувань щодо достовірності рекламної інформації. 65 справ були присвячені лікарським препаратам переважно іноземного виробництва. (http://economic-ua.com/Obshchestvo/23173 # ixzz1FojyFNhq

Українська реальність: боротьба двох таборів 

Українська медицина та фармакологія розділилася зараз на два табори. 

Перший — прозахідний — активно переймає «ноу-хау» західних компаній. Лікарі й провізори з цього табору активно просувають і рекомендують своїм пацієнтам препарати, за які отримують бонуси від виробника, а не ті, які дійсно вилікують хворобу пацієнта швидко й ефективно. 

Другий табір — лікарі і фармакологи радянської школи. Як не дивно, серед них багато досить молодих фахівців. До цього ж табору належить і більшість українських фармкомпаній. Не варто перебільшувати моральний аспект такого вибору. Просто і українські лікарі, і українські виробники ліків чудово розуміють: якщо вони сьогодні не будуть гарантувати якість своїх фармпрепаратів, то завтра лікувати не буде кого.

Українські фармкомпанії, опинившись затиснутими між транснаціональними фармакологічними монстрами і виробниками дешевих препаратів-джінериків з Індії та Китаю, просто змушені робити ставку на недорогі, але ефективні ліки власної розробки і виробництва. Цікаво те, що історія створення деяких особливо ефективних українських препаратів пов'язана з військовою медициною колишнього СРСР. Багато хто пам'ятає, що за часів СРСР військові розробки були найпріоритетнішими і найбільш фінансованими в усіх галузях: від ракетобудування до виробництва медичних препаратів. І у «воєнізованій» фармакології був накопичений унікальний досвід, який після розвалу СРСР отримав «мирне життя». 

Найуспішнішим виявилося застосування цього досвіду у сфері лікування та профілактики різних чоловічих хвороб. Це і лікування різного роду механічних травм. Це і підвищення ресурсу серцевої і нервової систем. Це і профілактика і лікування такої раніше невідомої, але від цього не менш масової чоловічої хвороби, як простатит. За радянських часів, коли «сексу не було», небезпека, причини та методи лікування простатиту не обговорювали вголос. Але вже тоді від нього страждало більше половини чоловіків, старших за 35 років.

Мабуть, ситуація з профілактикою і лікуванням простатиту є одним з найяскравіших прикладів конфлікту двох таборів. Ще в кінці 90-х українські чоловіки раптом дізналися з телереклами, що є така неминуча хвороба — простатит. Дізналися тому, що їм стали пропонувати диво-препарати для її лікування. І вони стали їх купувати. Чим далі — тим більше, і не завжди зі знанням фактів про реальні властивості фармпрепаратів іноземного виробництва.Ось зовсім недавній приклад. Телереклама препарату «Простамол» декларує «просте лікування простати». Але при цьому сам виробник в інструкції по застосуванню визнає, що препарат може тільки усувати симптоми. Про лікування і відновлення здоров'я там немає ні слова. (http://economic-ua.com/Obshchestvo/23173 # ixzz1FojebUUM)

Чи є вітчизняні препарати профілактики і лікування простатиту? Так, є. Чому ж ми про них мало знаємо? Перш за все тому, що вітчизняні виробники, як правило, мало рекламуються по телебаченню. Частіше за все через високі ціни на телевізійний ефірний час і дефіцит рекламного бюджету. Наприклад, для профілактики і лікування простатиту вже досить довгий час виробляється препарат «Лекхім Простатилен», в основу якого покладена розробка ще радянської військово-морської медицини. І його вартість відчутно нижча за імпортний «простамол», а ефективність доведена тривалою клінічною практикою. Незважаючи на те, що Лекхім Простатилен» немає у рекламних блоках телеканалів, про його ефективність добре знають і первостольники аптек, і досвідчені лікарі-урологи. А рекомендують його тільки ті фахівці, які дійсно зацікавлені в одужанні пацієнта і профілактиці простатиту.

Правила виживання: вивчайте самі і зважуйтесь

Як же в ситуації, що склалася, діяти покупцеві фармпрепарату, аби уникнути фальсифікату? Використовувати кілька простих правил.   

Правило перше — НЕ ВІРТЕ телерекламі. Перевіряйте всі рекламні обіцянки виробників. Для цього — як мінімум — порівняйте те, що вам обіцяють у рекламі, і те, що пише виробник в інструкції до свого препарату. Особливо уважно читайте те, що написано дрібним шрифтом. Як правило, саме так пишеться «найцікавіше». 

Правило друге — ВИВЧАЙТЕ історію питання. Реклама, у тому числі й телевізійна, це тільки один з інформаційних каналів. Сьогодні кожен з нас, приклавши порівняно невеликі зусилля, може одержати доступ до широкого інформаційного поля — Інтернету. Наберіть назву препарату в рядку пошуку і почитайте різні відгуки про нього. Упевнений, ви дізнаєтеся багато нового і цікавого навіть про такі звичні таблетки, як аспірин.

Правило третє — ЗАПИТУЙТЕ думку різних фахівців. Якщо один лікар вам прописав якийсь препарат, запитайте думку про ці ліки іншого лікаря. Якщо ви побачили в рекламі диво-пігулку — розпитайте про неї двох, а краще трьох-п'ятьох провізорів з різних аптек. 

Правило головне — ЗВАЖУЙТЕ самі. Не потрібно займатися самолікуванням, але потрібно і важливо адекватно вивчати і свою хворобу, і способи лікування, які вам пропонують лікарі. Це ваше здоров'я і ваш організм. Тому відповідальність за результат несете перш за все ви самі перед самим собою. 

І найголовніше — пам'ятайте затерте, але все одно золоте правило радянської медицини: профілактика — найкращі ліки!