В Україні систему пневмопошти використовують відносно недавно. Сфера її застосування досить широка: банківські та медичні установи, промислові підприємства та інше.

Що ж таке пневмопошта?

Пневматична пошта (від грец. рneumatikos - повітряний) - система для переміщення різних вантажів під дією стисненого або, навпаки, розрідженого повітря. Закриті капсули (контейнери) переміщаються по системі трубопроводів, переносячи всередині себе неважкі вантажі, гроші, документи.

Прототип пневматичної пошти придумав Роуланд Хілл, один із винахідників поштової марки. Він змоделював розміщену під землею систему труб для прискорення пересилання письмових повідомлень за допомогою стиснутого повітря. За проектом Р. Хілл у 1854 році в Лондоні запустив першу лінію пневмопошти довжиною 200 м. По ній переправлялися телеграми з будівлі фондової біржі в зал головного телеграфу. Ці системи були не дуже надійні, часто ламалися, і їх невдовзі закрили. Більш досконалий проект запропонував інженер Джонсон, і експлуатація нової лінії показала хороші результати.

Сфера застосування пневмопошти

Ще недавно нам доводилося спілкуватися з банківськими службовцями через незручне віконце. Сьогодні банки воліють працювати з клієнтами індивідуально, віконця і черги зникли.

Для банків розроблена система безпеки, що дозволяє зробити стійку операціоніста "відкритою" для клієнтів. Доставка грошей зі сховища у встановлену в стійці станцію відбувається швидко і безшумно.

Всі системи спроектовані таким чином, щоб скоротити число необхідних рухів і звільнити руки операціоніста. Капсули мають різні кольори, можуть захлопуватись або закриватись ключем. Будь-яка частина системи легко впишеться в інтер'єр Вашого банку.

У сучасних умовах пневмопошта стала невід'ємною частиною великих медичних центрів і лікарень в усьому світі.
Для медичних установ були розроблені спеціальні станції, невеликі за розміром, які легко миються і оснащені дисплеєм зі зручною індикацією всіх операцій. Пневмопошти, які надсилають предмети захищені від ударів і перевантажень.

Пневматичні системи в офісі. Незважаючи на широке застосування засобів електронної передачі інформації, оборот оригінальних документів і готівки зберігаються в організаціях самого різного профілю.

Пневмопошта - це простий і ефективний, а іноді і найбільш дешевий, спосіб прискорити передачу оригінальних документів. Завдяки пневмопошті персонал може більше часу приділяти своїм прямим обов'язкам, не витрачаючи час на ліфти та коридори.

Промислові підприємства є надзвичайно складними системами з численними підрозділами і великою кількістю різноманітних виробничих ділянок.
Промислові системи пневматичної пошти можуть передавати практично все, що можна помістити у спеціальні капсули: гарячі або холодні сталеві проби, рідини, порошки, гранульовані матеріали, вузли і механізми, мікросхеми, інструменти і т. п.

Однією з найбільш надійних компаній, яка не перший рік займається продажем систем пневмопошти для передачі готівки, документів та інших дрібних предметів є "Київ-PTS". Також, компанія пропонує широкий вибір систем електронного управління чергою; напівавтоматизовані системи банківських депозитних осередків та системи мобільних архівів.