В даний час виробляються різноманітні види металевих дротяних сіток.
Технології виготовлення сіток і їх конструкції різні. Нижче наведені тільки деякі з них (найбільш популярні у споживача).

Плетена сітка рабиця - та сама, яку ми часто застосовуємо для спорудження різноманітних огорож, вольєрів (може так само використовуватися як армована штукатурна сітка).
Сітка зварна - кладочна, арматурна, штукатурна, дорожня.

Ткана сітка використовується для виготовлення різноманітних фільтрів (як правило, дрібнопористих).
У більшості випадків для виготовлення сіток використовується низьковуглецевий сталевий дріт ГОСТ 5336-80, ТУ 14-4-1788-96 різних діаметрів.
Для підвищення антикорозійної стійкості сіток дріт оцинковують або покривають полімерним захисним шаром. У деяких випадках сітка може бути виготовлена ​​з дроту з нержавіючої сталі (це забезпечує підвищену стійкість до різних агресивних середовищ, наприклад, до хімічних розчинів).

Найбільшого поширення в побуті отримала плетена сітка рабиця. Все частіше з неї роблять огорожі, вольєри. Сітка рабиця з дрібним осередком (20 мм) чудово підходить для використання при оздоблювальних, штукатурних роботах.

Технологія виготовлення сітки рабиці досить проста. Вона зводиться до виготовлення сплющених з боків пружин з однаковим кроком навивки і потім укручування однієї пружини в іншу.
Сітка може бути виготовлена ​​як примітивним (майже ручним) способом, так і за допомогою спеціально розроблених для цих цілей верстатів - автоматів.
З одного боку готового полотна кінці дротів загинають. Край сітки з загнутими кінцями при вертикальній установці прийнято вважати верхнім.
У торгову мережу сітка рабиця, як правило, надходить в рулонах. Є кілька стандартних типорозмірів: висота рулону 1,5 1,8 2,0 м. і довжина рулону 10 або 15 м. А от розмір осередку варіюється в набагато більш широких межах: від 15х15 мм до 100х100 мм., Природно при цьому змінюється і діаметр дроту від 1 до 8 мм.

Але, як не дивно, найбільшим попитом користується сітка з вічком 50х50 мм і висотою полотна 1,5 м.

Зварна сітка виготовляється шляхом накладання паралельного ряду гладких дротів або арматури з кроком, рівним розміром комірки на такий же паралельний ряд дротів під кутом 90 град. і потім приварюється в місцях перетину верств контактним зварюванням. Така сітка або вірніше буде назвати цю конструкцію гратами, виходить досить жорсткою. Завдяки цій властивості зварна сітка найчастіше застосовується для:

* Підвищення сейсмостійкості цегляних стін будівель (при такому використанні сітка розміщується між шарами цегли і виконує роль сітки кладки)
* У залізобетонних виробах і в стінах будівель, що зводяться як моноліт, зварна сітка застосовується як армована.
* При будівництві доріг. Особливо якщо в проекті передбачена невелика товщина бетонного покриття, зварна сітка використовується для запобігання розтріскування бетонної основи.
* Для внутрішніх оздоблювальних робіт. Наприклад, для запобігання розтріскування і подальшого осипання штукатурки зі стін. З цією ж метою іноді використовують і сітку рабицю з осередком 20х20мм і товщиною дроту 1-1,5 мм.

Зварна сітка настільки універсальна в застосуванні, що деякі її види цілком придатні і для зведення парканів або перегородок, Наприклад, зварна сітка з оцинкованого дроту діаметром 2-3 мм виглядає досить естетично.
Ткана сітка зазвичай з дуже дрібним осередком (всього кілька мм) використовується для виготовлення різноманітних фільтрів і сит. Технологія виготовлення тканої сітки багато в чому схожа з виробництвом звичайних тканин.

Господареві на замітку:

Огорожа з сітки рабиці.

Для побудови огорожі з сітки рабиці, необхідно підготувати стовпи (рекомендується використовувати металеві), висота кожного стовпа повинна бути не менше 2,5 м.
Стовпи вриваються в землю приблизно на 1 м у глибину і на відстані 3-х метрів один від одного.
Сітка рабиця (рекомендується використовувати оцинковану) розтягується між стовпами так, щоб низ сітки був на 5-7 см піднятий над грунтом (це необхідно для запобігання швидкої корозії).
Верх сітки повинен бути прикріплений або до туго натягнутого міцного дроту, або до арматурної прутки або металевого куточка. В іншому випадку паркан із сітки рабиці дуже легко пошкодити, просто навалившись на нього зверху. Сітка при цьому розтягнеться і відновити її вже не вдасться.
Низ сітки, також рекомендується закріпити аналогічним чином (це захистить її від розтягування знизу, наприклад, домашніми тваринами).
Якщо паркан з оцинкованої сітки рабиці встановлений правильно, він може прослужити вам декілька десятків років.