Пропонуємо статтю Лінди Форреcт, спеціаліста маркетингової компанії Francis Moran and Associates.

Засновник і директор нашої компанії, Френсіс Моран, завжди був активним противником наповнення клієнтської інформації різними безглуздими слівцями. І небезпідставно. Адже певні слова і фрази використовуються в маркетингових технологіях надто часто і фактично не мають сенсу. Почесне місце в цьому списку належить слову «рішення». Неприязнь Френсіса Морана до цього слова добре задокументована — зокрема, на нашому блозі Francis Moran & Associates.

Щоразу, коли напрошується слово «рішення» — тобто, майже завжди — я прошу учасників семінару уявити, що цього слова не існує. «Отже, — запитую я їх, — Чим, власне, займається компанія?». Відповіді відразу стають чіткішими, конкретнішими і набагато змістовнішими.

Ми також пропонуємо клієнтам пояснити «хіт» усіх рекламних текстів — слово «провідний». Воно неминуче відправляється до сміттєвого кошика після уточнюючих коментарів клієнтів. Ваша компанія — лідер продажів у своєму сегменті ринку? Вона першою запровадила якусь конкретну технологію? У чому вона «веде»?

Враховуючи все це, нас зовсім не здивували результати дослідження, згідно з якими протягом 1 доби в прес-релізах найчастіше використовувались слова «провідний» і «рішення». Слово «провідний» було вжите 776 разів. Почесне друге місце посіло слово «рішення» з показником 622.

Ось повний список:

1. провідний (776)

2. рішення (622)

3. найкращий (473)

4. інноваційний / інновація / новатор (452)

5. лідер (410)

6. топ- (370)

7. унікальний (282)

8. чудовий (245)

9. широкомасштабний (215)

10. провідний постачальник (153)

11. ексклюзивний (143)

12. головний (136)

13. універсальний (119)

14. відомий (106)

15. динамічний (95)

16. найшвидший (70)

17. ефективний (69)

18. сучасний (65)

19. передовий (54)

20. найбільший (54)

21. простий у використанні (51)

22. найширший (34)

23. оперативний (8)

Хоча деякі з цих слів можуть бути доцільним для використання у рекламних текстах, але більшість із них — нудні і беззмістовні модні слівця, що не принесуть компанії жодної користі. Багато журналістів відразу викидають на смітник прес-релізи з надто великою кількістю таких слів. 

Як рекламним агентствам, так і їхнім клієнтам варто скористатися кількома рекомендаціями, які допоможуть не потрапляти в ті самі пастки, що й їхні конкуренти. Хоча написання ефективних прес-релізів повинно входити до набору необхідних навичок спеціалістів з реклами, керівники компаній іноді кажуть нам, що їхні рекламісти «не вміють писати» (ця думка лякає, скажу я вам). В ній більш правди, ніж здається. Але навіть рекламісти, що «не вміють писати», зможуть створити терпимий (якщо не оптимальний) прес-реліз, керуючись наступними простими рекомендаціями:

Намагайтеся не використовувати вищезгадані «пусті слівця», особливо у заголовках. Згідно з маркетинговою статистикою, заголовки читають вп’ятеро більше людей, ніж сам текст: отже, зробіть достойний заголовок.

Нехай прес-реліз дає відповідь на 5 основних питань. Якщо він дає відповідь на питання «хто», «що», «коли», «чому» і «де», без перебільшень і з дотриманням фактів, то це хороший прес-реліз.

Оптимізуйте прес-релізи під пошукові системи. Кріс Байбер з SEO-компанії SearchingWorks написав цілу статтю для нашого блогу на цю тему.

Забезпечте все необхідне для того, аби засоби масової інформації могли краще висвітлювати діяльність компанії. У цьому допоможуть вбудовані в текст посилання на відповідні сторінки, приклади практичного використання продукції клієнтами, фотографії і додаткові матеріали. Переконайтеся також, що розділ новин компанії відповідає передовим стандартам.

Ми вважаємо, що справу створення прес-релізів краще залишити фахівцям. Але і клієнтам, і рекламістам варто погодитись із деякими основними моментами, запропонованими в цій статті. І тоді їхні прес-релізи — які представляють і тих, і інших — будуть сприйматися засобами масової інформації як корисні, добре написані, і такі, що забезпечують їх всією необхідною інформацією для повноцінного висвітлення діяльності компанії.

Лінда Форреcт

Джерело: The Business Insider

Переклад - портал УкрБізнес

Читайте також статті: А ваш сайт відлякує клієнтів?, Анатомія сайту: які сторінки обов'язково повинен мати сайт?, Дев'ять речей, які успішні люди роблять по-іншому.