Джефф Хейден пройшов шлях від водія вантажної машини до директора видавництва. Він написав понад 30 книг, 4 з яких — на теми бізнесу та інвестицій — досягали перших позицій в списку бестселерів Amazon.

Кожній людині варто попрацювати у сфері продажів на певному етапі своєї кар'єри — і чим раніше, тим краще.

Моєю першою роботою після коледжу стала робота в компанії, яка входить до списку 500 найбільших компаній світу «Fortune 500». З точки зору робочого навантаження ми розрізняли тільки два стани: зайнятий і дуже зайнятий. Тож я ніколи не прагнув продавати. Навіщо? Робота й так дивовижним чином з'являлася.

Багато людей, особливо у великих компаніях, не стикаються з труднощами і проблемами, з якими мають справу команди менеджерів з продажу. А це пішло б на користь усім. Чому?

Навички продажів надзвичайно корисні — в будь-якій галузі.

Для багатьох людей слово «продажі» асоціюється з маніпуляцією, тиском, обманом — стереотипний образ такого собі продавця б/в автомобілів. Якщо розглядати поняття «продажів» як пояснення переваг покупки, обґрунтування її доцільності, то навички продажів необхідні на будь-якій роботі. Так, вони стануть у пригоді, коли потрібно переконати колег, що ідея має сенс, показати шефу, як окупиться проект, допомогти підлеглим зрозуміти переваги нового процесу, і т.д. У будь-якій роботі надзвичайно важливу роль відіграє спілкування, і саме в галузі продажів йому можна навчитися краще, ніж будь-де.

Ось ще кілька аргументів на користь того, що кожній людині варто хоча б деякий час попрацювати в галузі продажів. Завдяки цьому можна:

- навчитися домовлятися. Будь-яка робота передбачає необхідність домовлятися: з колегами, з іншими відділами, навіть з директором. Менеджери з продажу вчаться слухати, оцінювати інформацію, визначати ключові фактори, долати заперечення і знаходити шляхи для досягнення згоди — а не «спалювати мости».

- навчитися завершувати переговори угодою. Багатьом людям важко просити те, що їм потрібно. Остаточне укладення угоди — це частково мистецтво, частково наука. Змушувати інших погоджуватись із вами чи робити те, що ви кажете — теж частково мистецтво, частково наука. Особливо тим, хто прагне до керівної посади, потрібно вміти завершувати переговори «угодою». Хороші менеджери з продажу це вміють. Хороші керівники — теж.

- навчитися наполегливості. Менеджери з продажу постійно чують слово «ні». З часом ви почнете сприймати слово «ні» як виклик, а не як відмову.

- виробити самодисципліну. Працюючи у великій компанії, іноді можна проходити весь день напівсонним, як лунатик , — а зарплата все одно нараховується. А у людей, що працюють на комісійній основі, кредо — «Все, що зароблю — моє». Продажі — чудовий спосіб назавжди пов'язати для себе ці два поняття: ефективність роботи і оплату.

- навчитися працювати з широким колом людей на всіх рівнях. Крім того, робота у продажах — чудові ліки від сором'язливості. Навчіться йти до своєї мети з упевненістю, особливо під тиском або у складних умовах — і тоді вам під силу будь-яка посада в організації.

Хто хоче бути власником бізнесу, завжди працюватиме в продажах. Кожен бізнес є «продовженням» власника. Навіть якщо в компанії є відділ продажів, власник бізнесу завжди так чи інакше бере участь в продажах. (У багатьох компаніях власник здійснює найважливіші продажі особисто — або, принаймні, долучається до процесу, коли потрібно допомогти завершити угоду). Підприємець, який не вміє продавати, стикається з серйозними проблемами. Навички в галузі продажів допомагають отримувати фінансування, залучати інвесторів, укладати дистриб'юторські угоди, «здобувати» клієнтів — на ранніх стадіях розвитку компанії з продажами пов'язане абсолютно все.

Розуміти процеси продажів і вміти будувати стосунки з клієнтами — неймовірно важливо, незалежно від галузі чи посади. Рік-два в галузі продажів — гарна інвестиція, дивіденди з якої можна отримувати все життя.

Подумайте про це так: чим страшнішою для вас звучить перспектива працювати в продажах, тим більше варто це спробувати.

Отримаєте впевненість у собі, віру в свої сили та гарні навички, що будуть приносити вам користь все життя. Як у діловій, так і в особистій його сферах.

Джефф Хейден

Джерело: Interactive Business Network (bnet.com)

Переклад  портал УкрБізнес 

Читайте також статті: Обирати собі шефа потрібно з розумом, 5 питань, що допоможуть «конвертувати» вашу пристрасть у прибутокЧи добре критикувати шефа?