Трохи про Трускавець ...

У мальовничому тихому куточку українського Прикарпаття розмістився бальнеологічний курорт Трускавець. Рукою подати - починаються гори. А як легко дішітся у нас, адже недарма Карпати називають "легенями Європи".


Для Трускавця характерний теплий та помірно вологий клімат. Тут буває недовга сніжна зима з відлигами, часом бурхлива весна, тепле літо і довга золота осінь.


Курорт розташований на відстані 100км на південь ото Львова на рідній землі великого Івана Франка. Залізниця пов'язує його з найбільшими містами України, СНД і країнами Балтії. Між Трускавцем і Львовом через міста Дрогобич та Стрий курсують електропоїзди і автобуси.Трускавець - це затишна й екологічно чиста зона. На його території зосереджені великі запаси підземних мінеральних вод з чотирнадцятьма природними джерелами та поклади "гірського воску" - озокериту.

Всі, хто їде в Трускавець - їдуть пити "Нафтусю". Хто відчув смак цієї цілющої води, той усвідомив ціну свого здоров'я. І щоб не говорили і не писали, а справжня "Нафтуся" тільки у нас в Трускавці.
Датою освіти курорту в Трускавці вважається 1827 рік, коли до місцевої корчми прибудували невеликі приміщення на 8 кабін для прийому ванн.

Воду для ванн отримували з джерел сульфітної мінеральної води, які утворилися в результаті буріння при пошуках нафти.

Про лікувальні властивості джерел місцеві жителі знали давно, але лише в 1835-1841 роках львівський аптекар Т. Торосевич провів хімічний аналіз води джерел "Фердинанд", "Марія", "Нафта". У 1843 році була побудована перша грязелікарня. З тих пір постійно збільшується кількість бажаючих пройти курс лікування. З 1935 року лікування на курорті Трускавець стає цілорічним. Населений пункт набув статусу європейського курорту.


Популярність курорту настільки велика, що кожен рік невеликий прикарпатське містечко на Львівщині приймає понад 200 тисяч відпочиваючих.