Відгадайте-но одну веселу загадку: «Це червона? Ні, чорна. Ну а чому вона біла? Тому що зелена!». Як ви вже здогадалися, мова йде про чорну смородину!

Складно знайти таких людей, у котрих дача обходиться без кущів чорної смородини. Адже посадка смородини - діло дуже благородне. Тим більше, якщо враховувати її морозостійкість, невибагливість та завжди відмінний урожай. Ми вже не говоримо про те, що чорна смородина - це справжня скарбниця вітамінів! Давайте ж поговоримо про те, як правильно садити саджанці чорної смородини. Буде цікаво, а головне - корисно!

Посадка 1/2

Саджанці чорної смородини полюбляють легкі, вологі та родючі грунти. Для посадки краще вибирати місце з повним освітленням. На худий кінець підійде напівтемне місце або місце десь у саду.

За місяць до посадки пізнім літом або ранньою осінню на 1 кв. метр використовуйте наступне: 5 кг компосту або перегною, 2 ст. ложки сульфату калію і 2 ст. ложки суперфосфату. На кожну посадкову яму (приблизний розмір - 40 на 40) використайте 8-9 кг органіки, 2 ст. ложки сульфату калію і 3 ст. ложки суперфосфату.

Увага! Оптимальна дистанція між кущами: від 1.2 до 1.5 метра. Діаметр ями - 65-70 см, глибина - 55-60 см. Приберіть глибинний шар, а родючий залиште. Його потрібно буде змішати з торфом (3 відра на 1 яму). Також не забудьте додати на 1 яму наступне: 3-4 склянки деревної золи, 3 ст. ложки сульфату калію і суперфосфату.

Посадка 2/2

Садіть одно- та дворічні саджанці чорної смородини з обрізаним верхом, при цьому обов'язково залишіть 4-5 розвинених бруньок. Вони не повинні бути пошкодженими і підсушеними, і головне - мати добре розгалужену і потужну кореневу систему.

Згодом перемішайте добрива з землею і повністю заповніть ями. Потім скопайте добрива, доповнивши їх зверху родючою землею. Гарненько полийте все це діло! І тільки через 5-6 днів можете почати висаджувати саджанці чорної смородини. Щоб кущ краще сформувався, висаджуйте саджанці вертикально. Для збереження вологи, підсипте перегній або торф. Готово! Тепер можете чекати хорошого врожаю, звісно при цьому не забуваючи про догляд.

Контрольна закупівля

Подальший успіх хорошого врожаю також залежить безпосередньо від якості саджанців, котрі ви купуєте. Тому треба знати місця, де вас не обдурять і де ви гарантовано отримаєте високоякісний продукт за помірну плату.

Для цього вам необхідно звернутися в нашу компанію. За час нашої роботи ми зустрічали велику кількість сортів чорної смородини і визначили кращі з них - це сорти «Софіївська», «Вернісаж» та «Ювілейна Копаня». Вони відрізняються стабільною врожайністю, невибагливістю, стійкістю до хвороб і засух.

Дізнатися детальнішу інформацію та замовити саджанці чорної смородини ви можете на нашому сайті. Звертайтесь і ви не пошкодуєте!