Згідно з нормами освітлення виробничих приміщень, склади обладнують робочим, аварійним та охоронним освітленням, причому пристрій чергового освітлення в складських приміщеннях не допускається.

Електроосвітлення складів виконують відповідно до вимог нормативних документів.

Робоче освітлення складу повинно забезпечити норми освітленості в приміщеннях і в місцях виконання робіт поза будівлями. У складських будівлях застосовується загальне освітлення; в цьому випадку промислові світильники розміщуються у верхній зоні приміщення рівномірно (загальне рівномірне освітлення) або відповідно до розташування збережених товарів, (загальне локалізоване освітлення) - при стелажному зберіганні. Для електроживлення світильників використовується напруга змінного струму не вище 220 В. При загальному освітленні виробничих приміщень світильники встановлюють безпосередньо на поверхні стелі або підвішують до неї.

Робоче освітлення обов'язкове для всіх складських приміщень незалежно від особливостей інших видів освітлення. Для приміщень, які мають зони з різними умовами природного освітлення та різними режимами роботи, необхідно, щоб і керування освітленням таких зон було виконано роздільно.

Аварійне освітлення складських приміщень підрозділяється на освітлення безпеки і евакуаційне освітлення. Освітлення безпеки призначене для створення освітлювальних умов, необхідних для продовження роботи персоналу в приміщеннях і на місцях виробництва при відключенні робочого освітлення.

За рекомендаціями, освітлення безпеки повинно створювати мінімальну освітленість на робочих місцях не менше 5% від нормованої робочої освітленості, але не менше 2 лк усередині приміщень і не менше 1 лк для територій підприємств.

Евакуаційне освітлення приміщення призначене для створення необхідних освітлювальних умов для евакуації людей з приміщень або місць виробництва зовнішніх робіт при аварійному відключенні робочого освітлення. Евакуаційне освітлення, згідно з вимогами перемикається на джерело, не використовується при нормальному режимі для електроживлення робочого освітлення, є обов'язковим для приміщень без природного освітлення і повинно забезпечувати мінімальну освітленість на підлозі основних проходів (або на землі) і на щаблях сходів 0,5 лк - в приміщеннях і 0,2 лк - на відкритих територіях.

Для робочого освітлення, освітлення безпеки і евакуаційного освітлення не допускається застосування загальних групових щитків, а також установка апаратів керування робочим освітленням, освітленням безпеки і евакуаційним освітленням у загальних шафах.

Світильники аварійного освітлення можуть використовуватися одночасно з основними світильниками нормального освітлення. Встановлювати їх рекомендується по можливості у видаленні від віконних прорізів. Для аварійного освітлення в складах використовуються тільки лампи розжарювання.

Норми освітленості для складів встановлені наступним чином:

- для закритих складів при підлоговому зберіганні (розряд зорової роботи VШб) мінімальний рівень освітленості 75 лк з газорозрядними лампами, 50 лк - з лампами розжарювання (по СНиП 11-4-79 цей показник був нижчим - 50 і 30 лк відповідно);
- для стелажного зберігання (розряд зорової роботи VI-1) - 200 лк з газорозрядними лампами, 100 лк - з лампами розжарювання.

Мінімальний рівень освітленості при виробництві при загальному освітленні складає 200 лк з газорозрядними лампами і 100 лк з лампами розжарювання. Цей показник може бути використаний для нормування рівня освітленості при проведенні вантажно-розвантажувальних і транспортно-складських (ПРТС) робіт на складах.

Для освітлення складських приміщень, як правило, застосовують розрядні лампи високого тиску. Для аварійного освітлення слід використовувати тільки лампи розжарювання. В опалюваних складських приміщеннях з нормальними умовами середовища допускається застосування люмінісцентних ламп, але при цьому необхідно дотримуватися таких умов: температура приміщення повинна бути не нижче +5°С, напруга живлення освітлювальних приладів - не менше 90% номінального. Слід також враховувати конструктивні можливості будівлі для кріплення світильників люмінесцентного освітлення, висоту установки, доступ для обслуговування і т. д. Дугові ртутні лампи (ДРЛ) можуть використовуватися для освітлення територій складів, але застосування їх для аварійного і охоронного освітлення не допускається. Та й у цілому ДРЛ - минуле століття, морально застаріли.

Конструкція світильників для складу повинна забезпечувати надійний захист всіх їх частин від шкідливих впливів навколишнього середовища, електро-, пожежо- і вибухобезпечність, надійність, довговічність, стабільність світлотехнічних характеристик.

Електрообладнання для виробничих приміщень