Сьогодні важко уявити собі будь-який склад з вантажем на піддонах без такого необхідного обладнання, як штабелери. Штабелери - це компактна і маневрена техніка для обслуговування складських приміщень, яка поєднує в собі кращі характеристики гідравлічного візка і навантажувача. З їх допомогою можна продуктивно переміщати на різні відстані і висоти різні вантажі в межах складу, завантажувати і розвантажувати піддони в багатоярусні штабелі або стелажі. Використовувати штабелери зазвичай можна тільки в складах, рідше зустрічаються вуличні моделі, але вимога в усіх їх одна - високу якість поверхні (підлог).
Існує безліч класифікацій штабелерів

але на сьогоднішній день найбільш затребувані такі види:

механічні штабелери або ручні гідравлічні;
електричні або самохідний штабелер;
річтраки.
Ручні гідравлічні штабелери є простою конструкцією, мають низьку ціну і здатні обслужити невеликий склад або магазин. Це оптимальна техніка для роботи з вантажами на піддонах. Відрізняються від візків висотою підйому вантажу. Гідравлічні штабелери піднімають / опускають вантаж за рахунок гойдання працівником гідравлічного важеля, спеціальної підготовки або навчання для цього не потрібно. Купити механічні штабелери (Київ) можна для обслуговування дво-і триярусних стелажів, оскільки максимальна висота підйому піддону близько 4-5 метрів. Вага вантажу, що піднімається залежить від фізичної сили оператора і може варіюватися від 0,5т до 3т.

Електричні штабелери, мабуть, найпопулярніші в своєму класі і найчастіше зустрічаються на наших складах. Це більш дорога, але і більш продуктивна модель, відрізняється електричним способом підйому вантажу. Розрізняють напівелектричні і самохідні електроштабелери. Напівелектричні моделі також автоматизовані, коштують у кілька разів дешевше, але при русі оператор йде поруч. Самохідні штабелери хоч і коштують дорожче, але за рахунок своєї продуктивності (близько 150 піддонів за зміну) цілком виправдовують ціну. Швидкість пересування не обмежена швидкістю ходьби оператора, оскільки він сидить у кабіні або стоїть на підніжці. Швидкість досягає 8-10км / год, а вантажопідйомність - до 2 тонн. Електричні самохідні штабелери здатні піднімати піддони з вантажем на висоту 6 метрів. Існують також висотні моделі, висота підйому вантажу у яких досягає 12м. Працюють електричні штабелери на витривалих акумуляторних батареях, які можуть працювати без підзарядки до декількох діб, при цьому живо переміщаючись і виконуючи підйом / спуск вантажу.

Річтраки - це електричні штабелери, що відрізняються великою висотністю, малими габаритами і значною маневреністю. Вони об'єднують корисні характеристики штебелерів і навантажувачів. Річтрак є, мабуть, найбільш продуктивною складською технікою. Доцільно купити річтрак (Київ, Україна) для роботи на великих складах з високими стелажами (від 3м) і вузьким робочим коридором. Даний вид штебелерів володіє високою швидкістю пересування (до 12км / год) і підйому / спуску вантажу (до 0,6м / с), здатний підняти на велику висоту вантаж вагою до 2,5т. Річтраки обладнуються висувними телескопічними щоглами, які можуть додатково володіти корисними функціями нахилу або бокового зміщення вил для збільшення маневреності розташування вантажу на висоті. Оператор річтраку під час роботи знаходиться в стоячій або сидячій кабіні.

Купити або замовити гідравлічні або електричні штабелери, річтраки в Києві і по всій Україні за конкурентною ціною можна в ТВК «Нова». При виборі техніки обов'язково враховуйте тип і розмір приміщення, допустимий радіус розвороту в проходах, висоту стелажів і необхідну вантажопідйомність. Тим не менше, потрібно розуміти, що висока вартість правильно підібраного штабелера швидко окупається за рахунок високої продуктивності, економії часу та людських ресурсів.