Аерозольне пожежогасіння - це спосіб гасіння пожежі з використанням продуктів, що утворюються в процесі горіння аерозольної суміші. Такі продукти горіння мають потужні можливості по локалізації вогнищ пожежі. Аерозольні системи скорочують поширення вогню на території за рахунок прямої дії на джерело спалаху в момент його появи.

Всі подібні аерозолі, незалежно від виробників, діють по одному і тому ж принципу. Аерозольна суміш містить у собі певні хімічні речовини. При їх горінні виникає гарячий потік змішаних газів і твердих часток. Цей гарячий струмінь володіє приглушуючими здібностями. Гасіння відбувається внаслідок зупинки ланцюгових реакцій в епіцентрі спалаху.

Аерозольні установки ефективно припиняють поширення пожежі, локалізують і ліквідують вогнище загоряння.

Це пристосування виділяє аерозоль з необхідними вогнегасними характеристиками і поширюють його по приміщенню, в якому сталося загоряння. У генераторі містяться аерозолеутворюючі речовини. Їх спеціальний склад може горіти самостійно без припливу повітря, в процесі його горіння утворюється аерозоль. Саме освічений при горінні аерозоль і надає дію гасіння. Механізм його дії полягає в гальмуванні хімічних реакцій, що стимулюють горіння.
Аерозоль загальмовує хімічні реакції, які стимулюють горіння.

Коли приміщення заповнюється аерозолем в необхідній концентрації, обсяг тепла, що виділяється при горінні, різко знижується, внаслідок цього знижується температура і пожежа локалізується. Важливо, що після завершення роботи ГОА, необхідна для гасіння концентрація аерозолю зберігається до п'ятнадцяти хвилин, тому повторне загоряння неможливе. Під час розпилення аерозольного складу з генератора, його тверді частинки утворюють плівку. Саме її поява запобігає доступ кисню до вогню. Коли пожежа згашена, плівку можна видалити. Забирається вона без пошкодження поверхні звичайними миючими засобами.

До достоїнств гасіння пожеж за допомогою аерозольних систем в першу чергу відносять їх ефективність. У порівнянні з іншими засобами пожежогасіння розширеного дії, їх здібності гасіння набагато вищі. Дані протипожежні системи можна застосовувати для гасіння пожеж у приміщеннях без опалення та при загорянні електрообладнання, яке знаходиться під напругою. Тобто аерозольні системи можна застосовувати там, де неможливо застосувати інші варіанти гасіння пожежі.

Застосування аерозольного пожежегасіння порівняно дешеве, просто монтується і не вимагає додаткового обладнання чи комунікацій. Ціна генератора невисока. Модуль того ж порошкового пожежогасіння не набагато дешевший.

Генератори не потрібно перезаряджати після використання, вони постійно готові до функціонування та їх зовсім не потрібно додатково обслуговувати. Після застосування аерозолю приміщення можна легко привести в порядок. При гасінні він не завдає шкоди, тому можливість матеріального збитку при гасінні пожеж аерозольними системами мінімальна.

Купити системи аерозольного пожежогасіння можна в компанії "Елекон". Ми допоможемо Вам вибрати оптимальний варіант за доступною ціною. У нас краще протипожежне обладнання, яке убезпечить Ваше життя від пожеж!