Ковбаса - продукт з довгою історією. Поласувати ковбасою любили ще давні греки. Перші згадки про приготування ковбас на Русі зустрічаються в "Домострої", датованому XVI століттям. Асортимент ковбас сьогодні налічує сотні найменувань у десятків виробників. На що потрібно звертати увагу, щоб не зіпсувати собі свято живота?

Адже тільки за перше півріччя 2010 року відповідні служби перевірили 6,3 тонни м'ясопродуктів, з яких забракували і зняли з реалізації 3,5 тонни, що складає 51,4% всієї продукції. Основними порушеннями були не тільки відсутність документів про якість та безпеку чи відсутність достатньої інформації для споживача, але і закінчений термін придатності до споживання, поганий запах, присмак.
Перша рекомендація - це те, що купувати ковбасу потрібно тільки перевірених марок, бажано у великих магазинах і супермаркетах або у фірмових точках продажу. В останньому випадку тут є найбільша ймовірність купити свіжу продукцію. Крім того, ви маєте право вимагати документи про якість та безпеку товару.
Наприклад, копчені ковбаси можна відрізнити від фарбованих за кольором. Підфарбовані - більше рудого і коричневого, а копчені - вишневого кольору. Варена ковбаса повинна мати злегка рожевий, неяскравий відтінок. Коли вона насичено рожева, це має насторожити покупця. Адже в ній, швидше за все, є багато різних добавок, які хочуть сховати під рожевим кольором.
Також при покупці уважно дивіться на упаковку, маркування, дату виготовлення і термін придатності; звертайте увагу на те, як продукт зберігається в магазинній вітрині. Оптимальна температура зберігання ковбас і м'яса від 0 до 6 С. Поверхня ковбаси повинна бути чиста, суха, без пошкоджень, проколів, напливів фаршу.
Оболонка - штучна або натуральна - не повинна відходити від продукту. Подібний недолік говорить про те, що ковбаса, швидше за все, пересушена через неправильні умови зберігання або просто стара.
Уважно читайте етикетку. Є багато виробників, які під класичними найменуваннями, хоча це і заборонено, ховають власні вироби. Наприклад, на етикетці ковбаса «Докторська» пишеться великими літерами, а внизу дрібна приписка «люкс». Вважаючи, що ми купуємо «Докторську» ковбасу, насправді отримуємо зовсім інший продукт.
У якісної ковбаси оболонка рівна, батон пружний, після легкого здавлювання швидко повертає форму. На зрізі ковбаса повинна бути рожевого кольору, не мати порожнеч. Тонка скибочка  якісної ковбаси легко згортається в трубочку. Колір на зрізі повинен бути однорідний, без різких переходів від одного відтінку до іншого. Хороша ковбаса ріжеться легко, не прилипаючи до ножа.
Наприклад, перш ніж купувати молочну ковбасу, неодмінно понюхати її - на зрізі вона повинна приємно пахнути коров'ячим молоком.

Також при виборі хорошої ковбаси довіряйте перевіреним виробникам. Саме таким являється компанія Агро-Прод, що вже багато років існує на ринку України і в свята, і в будні поставляє споживачам якісні м'ясні делікатеси. До асортименту ковбас від компанії Агро-Прод входять: варені ковбаси, напівкопчені ковбаси, шинка, сосиски і сардельки, копченості, паштети й інші смаколики. Команда професіоналів створює найніжнішу ковбасу за рецептами, які давно полюбилися нашим співвітчизникам!

Смачного вам вибору!