На ринку порошкових фарб, як і на інших споживчих і промислових ринках, часто відбуваються дискусії про престижність тієї чи іншої торгової марки, країни-виробника і т.д.

У той же час для замовників найбільш важливими є питання не престижу, а гарантій позитивного результату у вигляді рівня блиску, точності кольору плівки покриття і очікуваного терміну його експлуатації. Сподіваємося, що дана стаття допоможе замовникам прийняти зважене рішення при виборі порошкової фарби для алюмінієвих конструкцій і одержати більш точну відповідність своїх очікувань отриманими результатами в сфері фарбування алюмінієвих профілів.

Про технологію фарбування порошковими фарбами

Порошкове фарбування алюмінієвого профілю для будівельних конструкцій давно перестало бути дивиною. І в питаннях самої технології фарбування навряд чи зараз можна сказати щось принципово нове. У нас на ринку присутні компанії з відмінним фарбувальним обладнанням та досвідченими технологами, що видають чудові результати роботи: ефектне кольорове покриття алюмінієвих будівельних конструкцій з тривалим терміном збереження первинного кольору покриття та його блиску. Основним критерієм вибору порошкової фарби на сьогоднішній день є довговічність.

Критерії довговічності порошкових фарб
Сьогодні стандартом є 5-10 - річна стійкість покриття (залежно від кліматичних умов експлуатації), що передбачає збереження первинного кольору і блиску. Щоб не була так помітна матовість покриття, шо з'являється з часом, деякі виробники бажають покривати профілю напівглянцем.
Хочемо підкреслити для замовників алюмінієвих конструкцій, що для Вас важливо при оформленні замовлення на алюмінієвий профіль, з якого буде виготовлений Ваш об'єкт, перевірити технічний паспорт на порошкову фарбу, якою буде виконане фарбування. У числі всіх стандартних тестів зверніть увагу на документи, що вказують результати перевірки пропонованого Вам покриття на тест Флорида. Запитайте результати перевірки реагування покриття на вплив УФ світла в прискореному режимі. Це - найбільш важливий показник, який допоможе Вам оцінити, скільки простоїть Ваш об'єкт без необхідності його ремонту і заміни профілів.

Що таке тест Флорида
Для замовників фарбування гарантією на стійкість є випробування покриття - так званий Флорида Тест. У ході цього тесту пластини, пофарбовані даної фарбою розміщують на полігоні, розташованому в США в штаті Флорида на певний термін. Після закінчення перевіряють якісні зміни плівки покриття на пластині, що відбулися під впливом природного УФ випромінювання.

Вважається, що 1 рік Флорида тесту порівнюється з 5-10 роками експлуатації покриття в стандартних зовнішніх умовах (в залежності від кліматичної зони).

При цьому термін експлуатації будівельних алюмінієвих конструкцій найчастіше вимірюється набагато довшими термінами. У таких випадках необхідно покриття, що витримує, відповідно, більше 1 року Флорида тесту.

Супердовговічні порошкові покриття
Для цього були створені поліефірні порошкові покриття класу SuperDurable (супердовговічні). Стійкість смол, на основі яких розроблено даний клас покриттів, дозволяє витримувати тест Флорида протягом 3 років. Це дозволяє витримувати початковий рівень блиску і кольору протягом 15-30 років.

Вибір постачальника порошкових фарб

Замовникам часом складно розібратися в «серйозності / несерйозності» інших дистриб'юторів. Адже щороку на ринок входять нові учасники, які настільки ж успішно з нього виходять через деякий час. І все ж на ринку Україні досить компаній, що займаються поставками порошкових фарб тривалий період, щоб бережно ​​ставитися як до свого імені, так і до представленої ним торгової марки.

До таких належить і ТОВ «Одрі», що представляє порошкові фарби IBA Kimya з 1998р.
Відносно згаданих вище порошкових фарб класів:
- Стандартна архітектурна фарба,
- SuperDurable
- HyperDurable

Виробник IBA Kimya San пропонує виробникам алюмінієвих будівельних конструкцій такі види продукції:
Стандартні поліефірні фарби: PE28/PE58/PE55
SuperDurable: PSD70/PSD77
HyperDurable: PHD80