Основні принципи порошкового фарбування
Процес нанесення полімерної порошкової фарби заснований на електризації частинок фарби, транспортуванні їх стисненим повітрям до забарвлюваного виробу, де вони за рахунок електростатичного заряду притягуються до покриття, що фарбується з подальшим формуванням при 140-200 ° C.

Технологічний процес фарбування виробу порошковим матеріалом складається з наступних стадій:
-Підготовка поверхні, нанесення порошкової фарби і полімеризації фарби. Технологія підготовки поверхні перед фарбуванням практично не відрізняється від технології, що застосовується при традиційних методах нанесення лакофарбових матеріалів. Тут також застосовують знежирення, травлення, фосфатування (у разі некорозійної поверхні часто буває достатньо знежирення шляхом протирання матеріалом, змоченим органічним розчинником)
-Нанесення шару порошкової фарби на поверхню;
-Формування плівки покриття: розплавлення, затвердіння, охолодження.

При проектуванні і будівництві ділянки або цеху для фарбування з використанням порошкових лакофарбових матеріалів слід враховувати необхідні вимоги до приміщення, в якому буде розміщено виробниче обладнання.

Ізоляція приміщення для нанесення порошкових фарб

Перш за все, необхідно, щоб виробництво порошкових покриттів було виділено в самостійне приміщення. Така ізоляція обумовлена рядом міркувань. Довкілля багатьох суміжних виробництв нерідко пов'язане з різними забрудненнями повітря, що може несприятливо позначитися на якості покриттів. В окремому приміщенні простіше підтримувати необхідний температурний і вологісний режим.

Норми пожежної безпеки
Приміщення має бути виконане з дотриманням заходів протипожежної безпеки. Вогнестійкість конструкцій 0,75-1 ч. Ділянка повинна бути обладнана затвердженою системою пожежогасіння. Необхідно мати первинні засоби пожежогасіння: вогнегасники типу ОП-2, ОП-5, ОПУ з розрахунку 2 вогнегасника і кошма на 100 м.кв., а також пісок і азбестові ковдри.
Температура повинна підтримуватися на рівні 18-30 oС, відносна вологість - 40-60%.
Двері повинні допускати вільний вхід і вихід персоналу з приміщення в аварійній ситуації.

Зберігання порошкових фарб
Якщо робоче приміщення не розраховане на зберігання порошку протягом тривалого часу, то для цієї мети повинна бути передбачена інша площа в межах цеху або заводу. Залежно від тари, в якій поставляється порошковий матеріал (наприклад, ящики, коробки, барабани, піддони і т. д.), ефективним способом зберігання і сортування матеріалу за кольором, партіям і за складом можуть бути спеціально влаштовані стелажі.
Порошкові матеріали на ділянці їх нанесення також бажано зберігати на стелажах та / або в стінних шафах з тим, щоб уникнути забруднення розпиленою фарбою інших кольорів.

Поверхня підлоги і стін
Внутрішні стіни і стеля приміщення для нанесення фарби повинні бути виготовлені з гладких матеріалів, що легко піддаються очищенню. Для отримання високої якості покриттів необхідні безпилової підлоги, наприклад, підлога зі шліфованої мармуровою крихтою або підлога, викладена асбоцементною плиткою.

Освітлення приміщення для нанесення порошкових фарб
Приміщення для нанесення порошкової фарби повинне мати відповідне освітлення, якщо фарбувальні камери не мають власного освітлення. Сила світла може варіювати від 75 до 150 кд на рівні висоти оператора. Освітлювальні прилади повинні бути встановлені в рівень зі стіною або стелею. Цього особливо легко домогтися при використанні підвісних стель. Крім того, освітлювальні прилади повинні бути захищені гладким захисним склом, щоб запобігти накопичення порошку і полегшити процес очищення.

Вентиляція і кондиціювання повітря в приміщенні для нанесення порошкових фарб
Вентиляційний трубопровід, ізольований, повинен проходити за межами діляеки фарбування, щоб запобігти зайвому скупчення пилу. Те ж саме відноситься до електричних приладів і проводки. Вони повинні бути встановлені в рівень або розташовані за межами приміщення або у вбудованій шафі.

Чистота приміщення для нанесення порошкових фарб
Приміщення повинно міститися в чистоті. Для цієї мети використовують очисні вакуумні установки, портативні (переносні) або стаціонарні. У будь-якому випадку вакуумна установка повинна бути в змозі здійснювати фільтрацію частинок розміром до 2 мкм. Якщо вакуумна установка не має такої здатності, вона непридатна для використання.
Портативні установки забезпечують гнучкість і мобільність при низькій вартості. Стаціонарні вакуумні системи більш продуктивні і зручні, але мають більш високу вартість. Повинна бути достатня кількість шлангів і випускних отворів, щоб безперешкодно чистити всі ділянки приміщення і мати доступ до устаткування (від підлоги до стелі).