Поточний ремонт електродвигуна - важливий процес, який передбачає чищення і продування статора і ротора від пилу при знятій задній кришці, огляд обмоток, сталі і деталей, вимірювання зазорів між статором і ротором, тощо.

Згідно «Правил технічної експлуатації станції і мереж» періодичність капітальних і поточних ремонтів електродвигунів встановлюється згідно місцевих умов. При цьому мається на увазі, що періодичність ремонтів повинна бути обгрунтована для кожної групи двигунів не тільки, наприклад, по температурі і забрудненості навколишнього повітря, але і з урахуванням інших місцевих умов, таких як вимоги заводів-виготовлювачів, виявлена недостатня надійність окремих вузлів даної групи електродвигунів. Певна, чітко встановлена, періодичність ремонтів повинна забезпечити відмінну роботу електродвигунів.

Капітальний ремонт електродвигунів, що працюють нормально, без зауважень, доцільно проводити в терміни проведення капітальних ремонтів основних агрегатів електростанцій (котлів, турбін), на яких електродвигуни встановлені, тобто 1 раз в 3 - 5 років, але не рідше. 

Це дозволить виконувати ремонт без поспіху, більш якісно. Також, при цьому буде достатньо часу для усунення виявлених при ремонті дефектів, наприклад, для ремонту обмотки у випадку пробою її ізоляції при випробуванні.

У тих випадках, коли капітальний ремонт електродвигунів для забезпечення надійності повинен виконуватися частіше, ніж капітальний ремонт основного агрегату, а резерв по продуктивності механізмів, на яких встановлені електродвигуни відсутні, ремонт електродвигунів повинен плануватися на період простою основних агрегатів в середньому та поточному ремонтах. 

При наявності резерву по продуктивності механізмів капітальний ремонт електродвигунів, встановлених на цих механізмах, по ПТЕ допускається проводити в періоди між капітальними ремонтами основних агрегатів. Це дозволяє при виведенні у ремонт основних агрегатів зосередити всю робочу силу на їх ремонтіАле ремонт резервних механізмів при роботі основного агрегату знижує його надійність.

Для скорочення трудовитрат на роботи з центровки та з підготовки робочого місця оперативним персоналом ремонт електродвигунів доцільно поєднувати у часі з плановим ремонтом механізму, на якому електродвигун встановлений.
Поточний ремонт електродвигунів зазвичай проводять 1-2 рази на рік.

Компанія ТЕС надає послуги у сфері ремонту електродвигунів різних модицікацій, пропонуючи висококласний сервіс обслуговування та вигідні умови співпраці.


За джерелами: www.rza.org.ua