Чарівні рододендрони припали до душі багатьом садівникам. Незважаючи на те, що квітка досить прискіплива до умов вирощування, багато хто хоче бачити її у своєму саду. Якщо ви також хочете милуватися красою цього середземноморського дива, ми надамо вам важливі поради щодо його вирощування.

Рододендрон - це рослина сімейства вересових. Родина квітки - Середземномор'я. Рослини дуже теплолюбні, але при правильному виборі сорту їх цілком можна вирощувати в нашій країні. Велика кількість рододендронів росте в місцях із прохолодним або помірним кліматом. А значить вони без проблем можуть прижитися у вашому саду. Головне - дотримуватися деяких правил агротехніки.

Отже перерахуємо вам всі проблеми, з якими ви можете зіткнутися.

1. Вибір сортів родонедрона - існують морозостійкі види рослини, на які і варто звернути увагу. Вони зможуть вижити навіть при невмілому догляді. Серед основних такі сорти, як Грандіфлорум, Нова Земблаі, Карактакус, Кальсап. Вони і багато інших впораються навіть з тривалими морозами. Постійно з'являються нові сорти, які мають оригінальну форму квіток, незвичні контури крони. Вони більш стійкі до хвороб і цвітуть довше.

2. Місце придбання посадкового матеріалу - звертайтеся до досвідчених садівників і у відомі розплідники. Якісні і в той же час недорогі саджанці рододендрона пропонує компанія "Ромен Фрут". Тут ви можете отримати корисні поради з прийомів обробітку і правил зимівлі для вашого регіону. На садівничих ярмарках краще не купувати, адже на них продавці часто навіть не знають, які види і сорти рододендронів вони продають. В результаті квітка може не пережити зиму.

3. Грунт для вирощування рододендрона повинен бути кислим. Це тіньолюбиві рослини, а значить не варто садити їх на відкритих ділянках саду. Хоча пересадка може лише піти рослині на користь. Тому не варто уникати експериментів.

4. Сусідні рослини - не варто вибирати в якості сусідів для рододендрона дерева з поверхневою кореневою системою, які залишать його без поживних речовин. Серед небажаних сусідів - дуб, береза, верба, клен і деякі інші дерева. А от з такими сусідами як ялини, сосни, розлогі яблуні, груші рододендрон прекрасно порозуміється.

5. Догляд у літню пору року простий. Він включає видалення зів'ялих суцвіть і регулярний полив. А в особливо спекотну пору необхідно обприскування цівками води. Тільки ні в якому разі не використовуйте водопровідну воду з хлоркою і вапном. Підійде для цієї мети дощова, тала або проточна вода. Також існують спеціальні добрива для рододендронів.

6. Підготовка до зими - після перших заморозків рододендрони варто накрити мішковиною, злегка зв'язавши гілки мотузкою. Знімається накриття вже навесні після того, як зійде сніг.

А купити саджанці рододендрона можна тут за вигідними цінами.