Тринатрійфосфат — складна хімічна сполука, яка використовується як технічний мийний знежирюючий засіб. Інша назва цієї речовини — натрій фосфорнокислий тризаміщений дванадцятиводний. Має лускату або кристалічну структуру. Тринатрійфосфат використовується в багатьох галузях промисловості. Де і для чого застосовують цей знежирювач, ви дізнаєтеся в цій статті.

Основне застосування тринатрійфосфату  для прання спецодягу. Для цього дуже забруднений робочий одяг замочують у розчині тринатрійфосфату і залишають відкисати на кілька годин. Після цього одяг перуть, при дуже сильних забрудненнях кип'ятять в розчині мийних засобів, а потім ретельно виполікують у проточній воді.

Властивість тринатрійфосфату добре розчиняти жир використовується в теплоелектроенергетиці та металообробці; у виробництві синтетичних каучуків; на нафтогазопереробних підприємствах.

Тринатрійфосфат пом'якшує не тільки жирові відкладення, ця речовина ефективна при пом'якшенні твердої карбонатної води. На підприємствах, де постійно використовуються великі об’єми води, тринатрійфосфат задіяний у складному процесі очищення системи трубопроводів. У результаті хімічної реакції накип перетворюється в рихлий шлам, котрий легко видаляється.

За допомогою цієї субстанції відбілюють папір на підприємствах целюлозно-паперової промисловості. Актуальне застосування тринатрійфосфату на підприємствах харчової галузі  наприклад, для очищення коптильних камер у м'ясній та рибній промисловості; для миття та знежирення склотари, ємностей, посуду, транспортерів і ліній розливу.

В якості знежирювача тринатрийфосфат використовують скрізь, де проводиться знежирення або підготовка поверхонь для подальшої обробки. Наприклад, у машинобудівній та верстатобудівній промисловості  тринатрійфосфатом обробляють поверхні деталей перед фарбуванням, гальванікою; розчином тринатрійфосфату промивають технологічне обладнання.

Техніка безпеки

При використанні тринатрійфосфату слід дотримуватися запобіжних заходів. Ця хімічна сполука пожежо- та вибухонебезпечна. Тринатрійфосфат належить до речовин 2-го класу небезпеки. Виробничі приміщення, де проводяться роботи з цією речовиною, повинні бути обладнані припливно-витяжною вентиляцією. Обладнання та комунікації повинні бути герметизовані.

Транспортувати мішки з тринатрійфосфатом можна всіма видами критих транспортних засобів. Зберігають даний реактив у закритих складських приміщеннях без опалення.

Купити якісний сертифікований тринатрійфосфат пропонує ПП «Система Оптимум». Залишити заявку на покупку хімічної сировини можна на цій сторінці.