Яким би якісним та дорогим не був тюль, під дією сонячного світла, пилу та часу він може втрати гарний і приємний вигляд. А це значить, що прийшов час його освіжити!
Якщо Ви вирішили прати тюль руками, скористайтеся деякими порадами:
1) Із самого початку потрібно зняти тюль і струсити його від пилу, який назбирався на ньому.
2) Підготувати миску із теплою водою (ні в якому разі не гарячою!) і насипати туди солі. Вода має бути достатньо солоною. Це потрібно для того, щоб сіль пом'якшила воду і вивела бруд.
3) Півтори години тримайте тюль в цій воді. Не дивуйтесь, якщо після цього вода буде дуже брудною.
4) Після цього виполощіть тюль у чистій воді та підготуйте миску із водою, в яку долийте оцет (1 ложка на 1 літру води). Він додасть блиску, і тюль буде свіжим після прання.
5) До миски, де є оцет варто додати трохи якісного порошку або спеціального засобу для  пом'якшування води і можна приступати до прання. Не потрібно терти та викручувати, адже це може пошкодити легку тканину.
6) Останнім етапом є прання тюлю у воді, яка підфарбована синькою. Після цього він стане яскравим і білосніжним як після покупки.

Якщо ж Ви вирішили прати тюль у пральній машині, то:
1) Покладіть тюль у спеціальний мішок для прання або в наволочку.
2) Також потрібно додати спеціальний засіб для прання легких тканин або якісний пральний порошок.
3) Обирайте найделікатніший режим прання, який не пошкодить тюль та відмовтесь від віджимання.
4) Після прання рекомендується одразу ж вішати тюль на карниз. Усі складки від прання вирівняються самі собою.
Для відбілювання також підходять такі рецепти:
1. Нашатирний спирт — 1 ст. ложка;
перекис водню (3 %) — 2 ст. ложки;
теплий розчин прального порошку — 3 літри.
Тюль в такому розчині треба тримати 25-30 хв., перемішувати в гумових рукавичках або за допомогою щипців. Після процедури прополоскати декілька раз.
2. Випрати тюль, а під час останнього полоскання додати 12-15 капель зеленки на 1 стакан води. Не рекомендується викручувати.

Якщо ж тюль із натуральних тканин прасувати не потрібно, то синтетична тканина може сама собою не вирівнятися після прання. В такому випадку тюль із синтетики треба прасувати дуже делікатно. Користуйтеся шматком натуральної тканини, яка буде запобігати пошкодженням від гарячої праски. Також не бажано користуватися розсіювачем води, адже після нього можуть залишитися плями. Користуючись цими порадами, будьте впевнені, що Ваш тюль матиме свіжий та чистий вигляд.

А для того, щоб купити тюль з доставкою перейдіть до каталогу інтернет-магазину Shtordom.