Яблуню вважають невибагливим плодовим деревом, яке швидко приживається, плодоносить протягом двадцяти років, не вимагає особливого догляду та уваги. І все ж, як посадити яблуню, знають не всі, і в цій статті ми розповімо про основні етапи посадки саджанця.

Найоптимальнішим періодом для посадки саджанця яблуні вважається початок осені. Дерево встигне вкоренитися і зміцніти до початку періоду вегетації.

Підготовка місця і грунту

Перед посадкою яблуні потрібно підготувати місце і грунт. На місці, де буде яма, потрібно акуратно зняти дерен, потім верхній, найродючіший шар землі, і все це скласти окремо. Потім викопати ямку глибиною близько 50 сантиметрів і шириною не більше метра.

На дно готової ями укладіть шар дерну травою вниз, щоб рослини, черв'яки, мікроорганізми згнили і тим самим підвищили вміст мікроорганізмів, необхідних для живлення дерева. Далі покладіть деревний попіл, сухий коров'ячий або кінський гній, ретельно перемішуючи з землею. На дно ями можна покласти дренаж з гальки, битої цегли, керамзиту.

Як вибрати саджанці

Кращими саджанцями вважаються однорічні або дворічні дерева. Якісний посадковий матеріал можна купити на сайті компанії «РОССАДОМ». Тут продаються саджанці яблунь найпопулярніших сортів, вирощені в спеціалізованих розплідниках, адаптовані до кліматичних умов нашої країни.

Техніка посадки

Досвідчені садівники радять перед посадкою потримати саджанці кілька годин у воді. Коли рослина насититься вологою, її коріння і стебла розпрямляться, тоді вона швидко приживеться на новому місці.

Саджанець потрібно опустити в землю на рівні кореневої шийки. Грунт не потрібно утрамбовувати, краще в міру підсипання землі поливати його водою. Через утрамбовану землю кисень не надходить до коріння, а це може пошкодити кореневу систему.

Посаджений саджанець яблуні потрібно добре полити і підв'язати до декількох кілочків для більшої стійкості до дії вітру. Для підв'язки використовуйте м'яку ганчірку або плівку, щоб не пошкодити молоду кору.

Якщо ви висаджуєте кілька дерев, то садіть саджанці на відстані близько 4 метрів один від одного.

Якщо саджанець ви купили, але посадити його у вас немає часу, викопайте невелику тимчасову яму, покладіть в неї деревце, присипте корінь землею і добре полийте. У такому стані можна зберігати саджанець протягом тижня при похмурій погоді або 2-3 дні в теплі сонячні дні.

Догляд за саджанцем

Догляд за саджанцем простий. Деревце потрібно своєчасно поливати (до 4 разів за літо, кількома відрами води) і щорічно обрізати. Обрізку дерева роблять ранньою весною, до початку набрякання бруньок. При обрізанні видаляють сухі і пошкоджені гілки. Після формування крони поліпшується морозостійкість і підвищується плодоношення яблуні.

Землю біля стовбура рекомендується часто рихлити, не допускати висихання грунту і заростання бур'янами. Наприкінці літа дерева підгодовують рідкими азотними добривами.

Тепер, коли ви знаєте, як посадити яблуню, саме час купувати саджанці! Кращі сорти яблунь продаються на сайті компанії «РОССАДОМ»! Вибрати і замовити саджанці можна тут.