На сьогоднішній день все більшої популярності набуває теплоізоляція труб за допомогою шкаралупи з пінопласту та пінополістиролу. Вона застосовується при будівництві в якості теплоізоляції трубопроводів як повітряних, так і підземних. Матеріал використовується для ізоляції сталевих, мідних і пластмасових труб у системах холодного водопостачання (запобігання утворення конденсату), гарячого водопостачання, в холодильній промисловості, в технологічних трубопроводах і в установках кондиціонування. Експлуатація теплоізоляційних шкаралуп дозволяє значно скоротити втрати тепла в житлових і промислових приміщеннях і, тим самим, знизити виробничі витрати.

Шкаралупи для труб швидковстановлювальні призначені для теплоізоляції трубопроводів з температурою експлуатації від -80 до +100.

Переваги пінопласту утеплення для труб:

* Відсутність містків холоду
* Повна герметичність (відсутність проникнення парів вологи в утеплювач)
* Скорочення термінів виконання робіт з утеплення магістралей
* Збільшення термінів експлуатації
* Зниження експлуатаційнних витрат з обслуговування трубопроводів

За бажанням замовника шкаралупи можуть бути виготовлені будь-якого діаметру.

У сучасній практиці теплової ізоляції обладнання і трубопроводів все більше застосування знаходять теплоізоляційні шкаралупи з пінополістиролу.

Труби та фасонні вироби з тепловою ізоляцією з пінополістиролу це:
- Зниження втрат тепла в 3 рази в порівнянні з нормативним;
- Збільшення терміну служби в 2,5 рази;
- Зниження вартості і часу монтажу теплоізоляції в порівнянні з хв. ватою в 2 рази.

Застосовуваний утеплювач - пінополістирол - дає можливість досягати теплопровідності рівній 0,038 Вт/мК, для порівняння: теплопровідність хв. вати становить 0,05 Вт/мК.

Водопоглинання за 24 години становить від 0,5 до 2,0% за обсягом, завдяки чому пінополістирол не намокає і не руйнується під дією вологи як хв. вата.

Робоча температура без додаткової ізоляції до +100 С.

Діаметр і товщина ізоляції шкаралуп виготовляються у відповідності зі стандартними розмірами труб, але можливе виготовлення за спеціальним замовленням.

Для зовнішньої ізоляції можуть застосовуватися матеріали-всілякі види скотчей (армовані, фольговані, ПВХ і т.д.), фольгоізол та інші матеріали, що мають захисні властивості, а також можливо застосовувати матеріали, що використовуються для фасадних систем.

При температурі поверхні труб більше 100 С застосовуються склотканини або азбестові матеріали.

При великих діаметрах труб можливе виготовлення комплексу шкаралуп з 3-х і більше частин. Стандартна довжина шкаралупи 1м.

Для монтажу теплоізоляційних шкаралуп не потрібно спеціальних навичок.

Процес монтажу відбувається наступним чином: половинки шкаралупи, відповідного розміру надягають на трубу зі зміщенням відносно один одного на 100-200мм, попередньо закріпивши липкою стрічкою в одному або 2-х місцях, потім закривається обраним захисним матеріалом. При необхідності розрізання шкаралуп проводиться безпосередньо на місці монтажу ножем або пилкою. Місця примикання шкаралуп можна проклеювати самоклеючими стрічками.

Простота конструкції і установки шкаралуп, а також невисока ціна, роблять їх практичними та ефективними теплоізоляторами на українському ринку.