Гумотехнічні вироби стабільно закріпилися в ужитку людей і на сьогоднішній день обійтися без них дуже важко. Саме тому вироби, виготовлені з таких матеріалів, як азбест і гума, отримали широке застосування практично у всіх сферах промисловості. Навіть прості гумотехнічні вироби (гумовий шнур, стрічка, приводні ремені, гумовий рукав, азбестовий шнур) є незамінними деталями на багатьох сучасних виробництвах.

Отож, до продукції азбесто-гумової галузі промисловості відносяться азбестотехнічні вироби, пароніт, ізоляційна стрічка, полімери (текстоліт і оргскло), а також різні гумотехнічні вироби, наприклад, приводні ремені, рукави напірні, рукави високого тиску, гумові рукави, конвеєрні стрічки та інші).

Гумотехнічні вироби та їх класи

Сьогодні ми зупинимо увагу саме на такій продукції, як гумотехнічні вироби. Вони поділяються на два класи: формові і неформові.

Неформові гумотехнічні вироби - це шнури і джгути, які мають різний діаметр і довжину. Вироби такого типу представлені на ринку не дуже широко. Всього вони налічують близько 12 тисяч найменувань. Вироби цього класу виготовляються шляхом еструзії гумової суміші і вулканізації напівфабрикату в теплових або СВЧ-вулканізаторах. Сфера їх застосування - автомобіле-, вагоно-і літакобудування. Тут неформові вироби використовуються для герметизації і ущільнення з'єднань і стиків.

Що стосується виробів формового класу, то даний асортимент продукції представлений значно ширше. Гумотехнічні вироби формового класу виробляються шляхом гарячого формування. Для цього використовуються гідравлічні прес-форми. Формові вироби можуть виготовлятися як згідно стандартних розмірів, так і суто індивідуальних. Для реалізації останніх знадобляться надані замовником креслення, описи і технічні завдання.

Стандартні формові гумотехнічні вироби випускаються у вигляді шнурів, трубок, ущільнювачів, кілець, захисних деталей і багатьох інших продуктів. Їх загальний асортимент нараховує близько 30 тисяч найменувань.

Найбільш популярними серед продукції цього класу є гумові кільця, а також кільця, які працюють в звичайних середовищах і спеціальна продукція, розроблена для використання в несприятливих і агресивних середовищах (хімічна рідина, масла, емульсії і т.д.), що стійка до їх впливу. У більшості випадків гумові кільця, які використовуються на підприємствах стійкі до екстремальних температур. Як правило, такі гумові кільця використовуються як ущільнювачі в паливних, пневматичних і гідравлічних установках, а також в процесі виробництва насосного обладнання.

Гумотехнічні вироби в широкому асортименті пропонує Торговий Дім РТД. Вся продукція, що виготовляється компанією, характеризується високою якістю, надійністю і ні в чому не поступається закордонним аналогам. І це не порожні слова, а результати довгих років досвіду роботи з виробництва такої продукції, як гумотехнічні вироби.