Гідроциліндри, як і інші механізми, зношуються, приходять в несправний стан і вимагають ремонту. Розглянемо основні причини того, що виводить з ладу ці дуже важливі для роботи підйомної техніки механізми.

По-перше, через непрофесійне обслуговування. Наприклад, при використанні брудного масла завчасно зношуються ущільнення і дзеркала гільзи гідроциліндру.

По-друге, використання невідповідного до погоди масла призводить до витискування ущільнення гідроциліндру (якщо взимку використовувати літні олії). Але якщо все ж у вас в гідросистемі залита правильне мастило, а на вулиці дуже холодно, необхідно прогріти робочу рідину, включивши гідропривід, але не виконуючи при цьому ніяких дій. Після цього рекомендується зробити кілька разів висування і засування гідроциліндру без навантаження. У певному обладнанні для цього є спеціальний клапан, який прогріває робочу рідину. Ці прості маніпуляції продовжать життя не тільки гідроциліндру, а й іншим компонентам.

Ну і, природньо, однією з причин несправності гідроциліндру є механічне пошкодження штоку.

Трохи про ремонт гідроциліндрів

Можуть траплятися і такі несправності, які ремонту не підлягають: вигини штоку, забоїни або подряпини на ньому. Тільки якщо повністю замінити шток, можна якісно усунути неполадку. Хоча є й такі «фахівці-аматори», які використовують як інструмент по виправленню штоку при його вигині наждачний папір, яким затирають подряпини. Але все це тимчасові заходи, оскільки якщо вже шток зігнутий, то правити його марно. Ідеально рівним він вже все одно не буде, та й через якийсь час знову прогнеться, при чому в тому ж місці.

Через навантаження гідроциліндр просідає (ущільнення зношуються, що дозволяє маслу з поршневої порожнини перетікати в штокову). Якщо дійсно діагностували цей вид несправності, потрібно переконатися в тому, що не пошкоджений гідрозамок, який встановлений на гидроцилиндрі.

Також можливе протікання масла по штоку через знос штокових ущільнень, його дефекту.
При дефекті дзеркала гільзи (наприклад, якщо є сліди іржі) необхідна заміна самої гільзи.

Можна зробити висновок, що, в основному, ремонт гідроциліндру зводиться до заміни ущільнень, але бувають такі ситуації, коли в ході неправильної експлуатації відбувається вигин штоку, забоїни на ньому. У цьому випадку потрібна його заміна.

Звичайно ж, ремонт гідравлічного циліндру - це складний процес, який складається з ряду етапів. Довіряти його краще професіоналам своєї справи. Компанія ТОВ «Гідравлік Лайн» - це команда професіоналів, які в найкоротші терміни зроблять все, щоб ваші гідроциліндри працювали справно і якісно.