Багато хто почувши словосполучення "Самогонний апарат", представляють громіздкий прилад, схожий на агрегат з фільму Л. Гайдая "Самогонники". Насправді, сучасний самогонний апарат - це високотехнологічне обладнання, яке дозволяє приготувати в домашніх умовах напої дуже високої якості. Сучасний ринок пропонує безліч моделей самогонних апаратів, представлених у різних цінових категоріях. Саме тому у споживача виникає логічне запитання: як вибрати самогонний апарат? Про це ми і поговоримо в статті.

Які бувають самогонні апарати?

Всі самогонні апарати, представлені на ринку, можна розділити на дві групи: власне самогонні апарати (дистилятори) і ректифікаційні колони. У чому ж відмінність?

Самогонні апарати люди використовували ще багато століть тому. У такому агрегаті спиртовмісна рідина нагрівається до температури кипіння спирту, після чого пари охолоджуються в холодильнику. Для цього необхідно підтримувати потрібну температуру. А якщо вона перевищена, то більш важкі сивушні масла "хвости" потрапляють в готовий продукт. У результаті самогон може мати неприємний запах і бути каламутним. Тому дуже важливо правильно здійснити очистку та фільтрацію. Дистилятор краще використовувати в тому випадку, якщо ваша мета - максимально передати смак сировини, з якої приготовлена брага. Також дистилятор використовується для перегону спирту-сирцю перед ректифікацією.

Ректифікаційні колони стали використовуватися не так давно. Вони є якимись аналогами лабораторних установок для отримання спирту. Як же працює колона ректифікації?

У процесі роботи відбуваються багаторазові перетворення з пари в рідину і навпаки. У результаті найлегша фракція (спирт) виявляється вгорі і через вузол відбору надходить на вихід. Як правило, вміст спирту на виході - не менше ніж 90%. Використовуючи смогонний апарат і переганяючи спирт велику кількість разів, ви ніколи не отримаєте спирту такої фортеці, як у ректифікаційній колоні.

Величезна перевага застосування ректифікаційної колони - відсутність "самогонного" запаху в квартирі, ви відчуєте лише легкий спиртової аромат.

Великий вибір ректифікаційних колон і самогонних апаратів представлений в асортименті компанії SPIRTKOLONNA. Тут вас чекають ціни виробника, кваліфіковані консультації та бездоганний сервіс обслуговування.