Саджанці ожини розрізняють з відкритою та закритою кореневими системами. Відкрита коренева система є двох видів: укорінення верхівки і дорощенні саджанці, тобто розмножені кореневим способом.

Розглянемо сьогодні останній вид розмноження, а саме кореневий. Він особливо полюбився багатьом садівникам-любителям. Такий вид розмноження підходить прямостоячим сортам ожини, які садівники-професіонали називають «куманики». Для них характерні великі або середньої величини ягоди, блискучі, з невеликим сизуватим восковим нальотом. Зовні вони дуже схожі з малиною. Ожина Тріпл Краун (Triple Crown) якраз і відноситься до цієї групи рослин. Кореневі нащадки щорічно в чималій кількості виростають навколо куща ожини. Їхня кількість безпосередньо залежить від сорту, показника вологості грунту, наскільки спочатку був правильним догляд за рослиною. Іншими словами, кореневими нащадками називають молоді пагони, які утворюються на коренях, а до весни з'являються на поверхні грунту і продовжують рости і розвиватися, невтрачаючи зв'язку з материнським кущем. Восени вони можуть досягати до 1 метра висоти. Кожен кущ може давати до 15-20 нащадків, тому, якщо їх не відсаджувати, ожинові насадження ризикують перетворитися на непролазні джунглі.

Розмноження садової ожини, на відміну від дикої, справа непроста, потрібні спеціальні знання особливих технологій щодо їхнього розмноженню та догляду. Для того, щоб отримати посадковий матеріал, зазвичай вибирають кілька здорових маткових (материнських) кущів. Зазвичай в період з травня по червень викопують від них разом із земляною грудкою вирослі молоді пагони висотою стебла 10-15 см і пересаджують або на постійне місце, або на пікірувальні грядки. Правда, іноді цю процедуру проводять і в кінці літа, ранньої осені. Тут важливо дотримуватися певних правил обрізки пагонів (довжина від кореня повинна становити не менше 30-40 см). Дуже важливо, щоб грунт, куди пересаджують молоді пагони, був підготовленим: добре заправленим органічними добривами.

Перевага саджанців, розмножених кореневими нащадками, полягає в тому, що у них жорсткий корінь, який не боїться зимових морозів і має дуже потужний приріст, порівняно з іншими саджанцями. У ягідному розпліднику «Freshberry» ОСГ Манучарова Є. С. знають все про розмноження ожини таким способом, тому завжди є в наявності відмінний посадковий матеріал. Купити саджанці ожини Тріпл Кроун (Triple Crown), а також Рубен (Reuben), Гай (Gaj), Торн Фрі (Torn Free), Лох Тей (Loh Tay), Полар (Polar) можна вже зараз, щоб навесні бути готовими до посадки цих чудових сортів ожини.