У наш час складно знайти будь-яку сферу промисловості, яка обходиться без застосування швидкоз'ємних з'єднань. Їх використовують в хімічній, транспортній, будівельній, гірничодобувній, автомобільній, авіаційній та багатьох інших сферах. Хочете знати, як вибрати швидкоз'ємні з'єднання, які відповідають всім вимогам гідравліки і можуть забезпечити безперебійну роботу гідравлічного обладнання? Саме про це наша стаття.

Як видно із самої назви, швидкороз'ємні з'єднання (ШРЗ) забезпечують швидке з'єднання і роз'єднання гнучких трубопроводів з різними отворами ємностей або стаціонарними трубопроводами. Що ж особливого в цих з'єднаннях? Конструкція ШРЗ дає можливість виконувати заміну гнучкого елемента з багаторазовим використанням.

Швидкоз'ємні з'єднання виготовляються з нержавіючої сталі марок 304 або 316. Також їх виробляють з алюмінію, латуні, поліпропілену, вуглецевої сталі. Вироби забезпечують герметичність в системах з робочим тиском до 16 бар. Кріпляться ШРЗ на гнучких шлангах за допомогою хомутів або обжимної муфти.

Швидкоз'ємні з'єднання в будівельній техніці

Давайте детальніше зупинимося на використанні ШРЗ в будівельній техніці. Застосування швидкоз'ємних з'єднань забезпечує не тільки зручність з'єднання-роз'єднання. ШРЗ також забезпечують захист гідросистеми базової машини від випадкового потрапляння в РВД пилу і бруду. Такі сполуки виготовляються з міцної вуглецевої сталі, відрізняються високою корозійною стійкістю. Адже використовуються вони в агресивному зовнішньому середовищу.

Як продовжити термін служби ШРЗ?

Для того щоб швидкоз'ємні з'єднання прослужили вам довго, слід дотримуватися кількох важливих правил. Надаємо вашій увазі найголовніші з них:

✔ Перед тим як купити швидкоз'ємні з'єднання, обов'язково правильно визначте тип, який вам потрібен з урахуванням робочого середовища.
✔ Слід правильно підібрати прохідний перетин ШРЗ щодо потоку рідини.
✔ Потрібно перевірити відповідність приєднувальної різьби на ШРЗ лінії підключення.
✔ Простежте за тим, щоб робоча температура рідини не перевищувала максимально можливу для експлуатації ШРЗ (встановлюється виробником). Те ж саме стосується і максимального тиску.
✔ У разі використання в умовах екстремально низьких температур намагайтеся вчасно очищати ШРЗ від криги.
✔ З'єднувати та роз'єднувати муфти потрібно лише скинувши тиск в лінії.
✔ Вчасно замінюйте швидкоз'ємні з'єднання і оберігайте від різного роду механічних пошкоджень.
✔ Після придбання обов'язково зберігайте ШРЗ в захисній упаковці до самого початку експлуатації.
✔ Захисна заглушка видаляється енепосредственно перед установкою.
✔ Не варто допускати занадто жорсткого кріплення швидкоз'ємних з'єднань.
✔ Здійснюючи монтаж, простежте за відсутністю осьових і радіальних навантажень.
✔ Час від часу потрібно здійснювати контроль стану зовнішніх частин ШРЗ. На них не повинно бути ніяких механічних пошкоджень.
✔ Гідравлічна частина базової машини повинна утримуватися в чистоті.
✔ Для від'єднання слід застосовувати спеціальні заглушки, які захищають частини ШРЗ від бруду.

Купити швидкоз'ємні з'єднання і задати питання щодо їх експлуатації ви можете, звернувшись до фахівців компанії ТУБЕС Інтернешнл. Тут вас чекає швидке виконання замовлень, професіоналізм персоналу та абсолютна гарантія якості.