Внутрішній ринок металопродукції будівельного сортаменту почав демонструвати ознаки життя з підготовкою країни до Євро-2012 - так вважають металотрейдери. "Будівельний сезон в 2011 р. трохи кращий за минулорічний, так як активно зводяться об'єкти, необхідні для проведення Євро-2012", - зазначає Євген Щепін (директор ТОВ "РТК Трейд" м.Харків).

Підкріплюють металотрейдери свої оціночні судження конкретними цифрами. За їхніми підрахунками, за сім місяців 2011 р. внутрішнє споживання металопродукції будівельного сортаменту збільшилася на 35-40% порівняно з аналогічним періодом 2010 р. У поточному році експерти очікують збільшення обсягів будівельних робіт в Україні. І, перш за все, їх очікування базуються на активізації проектів, пов'язаних із підготовкою проведення чемпіонату з футболу Євро-2012. Справа в тому, що багато з цих проектів обов'язково повинні бути розпочаті в нинішньому році, в іншому випадку їх не встигнуть завершити до призначеного терміну, і Україна позбудеться права на проведення чемпіонату.

Цікаво, що споживання металопродукції в країні росло випереджаючими темпами порівняно з іншими видами металопрокату. "Споживання арматури за січень - липень 2011 р. збільшилося на 32,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року (до 405,9 тис.т), балок - на 48% (до 35,9 тис.т), металевих кутників - на 23,8% (до 145,2 тис.т), швелерів - на 37,8% (до 100,4 тис.т). А загальний приріст споживання всіх видів металопрокату в Україну склав 25,7% (до 4116000 т) ", - підрахував Младен Пейковіч, генеральний директор АТ" УГМК "(м.Київ; металлотрейдінг; з 1998 р.).

Щодо бурхливого зростання реалізації будівельного металу, трейдери очікують його і в першій половині 2012 р. У той же час із закінченням підготовки інфраструктури до футбольного Чемпіонату гравці ринку прогнозують зниження будівельної активності. "У зв'язку з наближенням Євро-2012 з зими 2011 р. очікується зростання будівельного ринку та ринку металопродукції будівельного сортаменту. Ближче до літа 2012 р. (і, відповідно, до проведення Чемпіонату) будуть в авральному порядку завершуватися всі будівництва. Але ось під час Євро-2012 і після нього ситуація на будівельному ринку значно погіршиться ", - прогнозує пан Щепін із застереженням, що очікувана чергова хвиля міжнародної економічної кризи може перешкодити збутися і прогнозам на перше півріччя 2012 Очікування керівників компанії" Метінвест -СМЦ "більш збалансовані. "У наступному році приріст ринку металопродукції будівельного сортаменту складе близько 8%", - вважає пан Аванесов.

Однак крім підготовки до Євро-2012 в 2010 році в Україні заплановано реалізацію інших великих будівельних проектів, ніяк не пов'язаних з майбутньою футбольною подією. Зокрема, в Одеському морському торговому порту розпочнеться будівництво першої черги контейнерного терміналу на Карантинному молу (тендер на проведення робіт на суму понад 1,5 млрд гривень виграло маріупольське підприємство «Маст-Буд»). Компанія «Нібулон» на березі Дніпра в Кам'янці-Дніпровській Запорізької області почала будівництво нового річкового терміналу. Це найбільший річковий термінал з прийому зернових і олійних культур в Україні. Він вже приймає несамохідні судна (наприклад, баржі) компанії і готовий до прийому зернових від аграріїв Запорізької та прилеглих областей. В рамках даного масштабного інвестиційного проекту компанії (його вартість становить 100 млн гривень) заплановано введення чотирьох річкових терміналів, причому два вже введено, а два будуються. Також очікується відновлення будівництва мостів через Дніпро в Запоріжжі і активізація будівництва в житловому сегменті.

Джерела: http://www.phoenix-capital.ua, http://bprice.ua