Сьогодні в обсязі всіх використовуваних сучасним будівельним комплексом матеріалів на частку металу, за оцінками експертів, припадає приблизно третина.
За оцінками експертів, будівельний комплекс споживає близько 35% від загального обсягу металопрокату. До особливої ​​групи металопрокату, що застосовується в будівництві, відноситься листове залізо - сталевий лист, гарячекатаний лист, холоднокатаний лист та ін.


Листове залізо виготовляють на спеціальному обладнанні - гладких валиках болванок при значній потужності прокатки. Таким чином, виходить лист заліза певної товщини. Саме по товщині виготовленого матеріалу можна розрізнити чотири основні різновиди такого листового заліза:
 - Покрівельне листове залізо (дуже тонкий шар заліза, який має товщину не більше 0.66 міліметрів),
 - Лопатове або сковородне листове залізо (даний лист має товщину не більше 6 міліметрів),
 - Суднове листове залізо (товщиною до 18 міліметрів),
 - котельне або ж броньове листове залізо (товщина даного листа не більше 600 міліметрів).

Залежно від товщини листового заліза, можна моментально визначити область його застосування. Найбільш популярним і запитуваним є листове залізо, яке призначене для покриття покрівлі - покрівельне залізо. Таке залізо, як ми говорили раніше, має досить тонку товщину і здатне «підлаштовуватися» під певні нахили і кути.

Таке залізо застосовується в приватному будівництві будинків, котеджів і дач. Дуже якісний лист має високий рівень міцності і надійності, а також має ряд відмінних технічних характеристик. Одна з найбільш вигідних особливостей застосування нержавіючої сталі для покрівлі - мінімальна товщина металу.

До цього часу переважна більшість дахів приватних будинків покривали оцинкованими листами металу, а їх періодичне реставраційне фарбування стало для власників заміських ділянок частиною повсякденного життя. Металеві листові покрівельні матеріали залишаються досить популярними і сьогодні, перш за все через низьку ціну і відносно нескладну технологію монтажу.

Використання листового заліза покрівельного типу дозволяє надійно захистити своє приміщення від води і вологості, а також від інших атмосферних опадів. Неодмінно варто сказати про те, що вартість такого листа досить доступна, що й дозволяє його використовувати практично повсюдно. Усі якості і властивості листового заліза дозволяють нам з упевненістю заявити про високу якість, що дозволяє отримати високий рівень захисту приміщення.

Купівля листового заліза дозволить вам придбати ще один воістину необхідний елемент будівельних робіт, який стане певною сходинкою до досягнення ідеалу.