У роботі фермерів практично немає такого часу, коли можна розслабитися. Мінеральні добрива, їх своєчасне внесення дозволяє підвищити врожайність тих чи інших культур, а також зміцнити біоматеріал, підвищити їх стійкість. І це не єдина турбота. Після закінчення посівних робіт для фермерів настає чергова гаряча пора: боротьба з листогризучими і підгризаючими видами совок. У другій половині травня і до першої декади червня від них страждають посіви таких культур, як цукровий буряк, багаторічні трави, горох, просо, овочеві культури. Наступний період, коли потрібно бути на сторожі, - це орієнтовно з середини червня і майже до кінця липня. У цей період особливо небезпечний стебловий метелик і знову все ті ж листогризучі совки, які не дадуть про себе забути аж до початку осені. Оберігати від них необхідно посіви кукурудзи, соняшнику, конопель, проса.

І тут сама природа приходить на допомогу всім аграріям. Отже, знайомтеся - трихограмма! Це дивовижна комаха-паразит оселяється і розвивається всередині яйця вже названих комах-шкідників. І цю особливість комахи дуже ефективно використовують для захисту посівів, випускаючи їх на поля з інтервалом в тиждень-два, як раз в період масової яйцекладки шкідників. Вони поселяються в яйцях, харчуються там і заляльковуються. Вирощують трихограми на яйцях зернової молі в біолабораторіях. Для більш ефективного використання цієї біозброї використовують безпілотні літальні апарати - дрони.

Компанія "Агротайм" активно використовує цей метод розселення трихограм, в першу чергу, завдяки тому, що це екологічно чистий, безпечний, а також економічний спосіб (не шкодить корисним комахам, не піддаються хімічній обробці земля і самі рослини). За один виліт дрон здатний обробити до 100 га посівів в будь-який час доби. До того ж, через технічної оснащеності безпілотників процес дозування біоматеріалу відбувається максимально точно (до 150 тисяч особин на 1 га). Такий біологічний метод боротьби з шкідниками довів свою ефективність практично до 100% (соя, кукурудза, виноград, овочі, рапс), оскільки шкідники знищуються ще в фазі яйця, коли ще не здатні завдати істотної шкоди рослині, а внаслідок і врожаю в цілому.

Як вже було сказано, для того щоб отримати високий урожай, недостатньо убезпечити рослини від шкідників, важливо своєчасно подбати про добрива. Варто звернути увагу на гумінові добрива, які виробляє компанія "Агротайм". З їхньою допомогою можна не тільки істотно зміцнити рослини і підвищити врожайність, але і знизити фінансові витрати, пов'язані з усім процесом догляду за ними.