Смерть рідної людини велика втрата. Коли це трапляється, до горя додаються ще й інші негаразди: документальне оформлення смерті, отримання різноманітних довідок.

Що ж потрібно знати, коли родину спіткало горе?

По-перше, якщо людина померла у лікарні, в такому разі її тіло відправляють до моргу. Після розтину і встановлення причини смерті видається лікарняна довідка, яка і буде підставою для отримання свідоцтва про смерть.

Якщо людина померла вдома, то не потрібно викликати швидку допомогу, адже та автоматично викликає працівників міліції для направлення тіла в морг на розтин. Машини швидкої допомоги потрібні живим, Якщо за життя людина мала смертельну хворобу і відповідні записи у її медичній картці протягом останніх трьох місяців, то везти небіжчика до моргу не потрібно. Адже розтин тіла обійдеться рідним щонайменше у 1400 гривень.

Якщо причину смерті не можна встановити на основі діагнозу з лікарняної документації, то тіло передають в морг на розтин. Після цього лікар-патологоанатом видає довідку про смерть та причини смерті.

Якщо потрібно зберегти тіло до приїзду рідні, можна скористатись холодильником у морзі. Послуга обійдеться у 150 гривень за добу. Зробити це можна з 8:00 до 13:00 (в неділю вихідний). Для цього рідні роблять лікарняну довідку про смерть на основі медичних документів у дільничного лікаря у поліклініці. При собі треба мати паспорт покійного і паспорт того рідного, хто оформлює довідку (це потрібно для запису паспортних даних).

Якщо людина померла в лікарні і родичі не бажають розтину, пишеться заява (на ім’я начмеда) на відмову від розтину або на основі релігійних міркувань, або за згодою з діагнозом та правильністю лікування та за відсутністю претензій.

В разі наявності підозри на насильницьку смерть працівник органів внутрішніх справ разом із судмедекспертом приймають рішення про направлення тіла до моргу для проведення судово-медичного розтину для остаточного визначення причин смерті (2-й поверх моргу на території Уманської міської лікарні).

У випадках насильницької смерті для отримання лікарського свідоцтва про смерть необхідно мати висновок судмедекспертизи про причини смерті, дозвіл міського або районного управління МВС та прокуратури за місцем смерті людини.

Одержання свідоцтва про смерть

Родич померлого або виконавець його останньої волі звертається до ритуального бюро. При собі потрібно мати паспорт небіжчика, свідоцтво про смерть (оригінал і копія в поліцію). Одночасно з оформленням свідоцтва про смерть міським чи районним РАГСом видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для одержання державної допомоги на поховання.

Оформлення послуг (погребіння чи кремація)

Родич померлого (людина, яка бере турботи на себе), маючи свідоцтво про смерть покійного, укладає договір на замовлення ритуальних послуг. Кремація тіла коштує приблизно 1500 гривень (без вартості перевезень), здійснюється у Києві та Одесі. Місця на кладовищах у нашому регіоні надаються безкоштовно.

Замовити повний комплекс ритуальних послуг ви можете у салоні «Скорбота» та на нашому сайті.