В даний час при виробництві всіх видів ковбасних виробів використовується широкий асортимент оболонок, які надають м'ясним продуктам певні форми і розміри (прямі, овальні, круглі і т.д.), які оберігають їх від впливу зовнішніх чинників, здатних привести до псування (механічні пошкодження, забруднення, проникнення вологи, мікроорганізмів тощо), забезпечують необхідний товарний вигляд. Найбільш повно даним вимогам відповідають натуральні кишкові оболонки. Вони вже в VIII столітті використовувалися при приготуванні м'ясної продукції в домашніх умовах.

Натуральні ковбасні оболонки повинні мати такі властивості і характеристики: міцність, еластичність, стійкість до дії мікроорганізмів і дії високих температур. Оболонки, що використовуються для виробництва виробів, що підлягають копченню і сушінню, повинні мати гарну газо- і вологопроникність. При виробництві варених ковбасних виробів та шинок бажана мінімальна вологопроникність.

Крім того, натуральні ковбасні оболонки повинні відповідати таким вимогам:

    * Стійкість при нагріванні до 120 0С;
    * Міцність на розрив до 2900 кН/м2;
    * Еластичність (що характеризується подовженням при максимальному навантаженні по довжині до 20% і по колу до 10-15%);
    * Залишкова деформація: у поздовжньому напрямку - не більше 10%, в поперечному - 7%;
    * Здатність до усадки при нагріванні в напрямках: поздовжньому - до 15% і в поперечному - до 20%;
    * Здатність зберігати перераховані властивості у вологому стані;
    * Величина адгезії оболонки до фаршу повинна становити не більше 50-100 Н/м на 1 см ширини відриву (при швидкості відриву 50 см/хв).

З початку розвитку промислового виробництва ковбасних виробів як в Україні, так і в усьому світі, натуральні (кишкові) оболонки використовуються при виробленні варених, копчених і ліверних ковбас, сосисок, сардельок, делікатесної та іншої продукції.

Натуральні оболонки для ковбас
міцні, еластичні, димо- та вологопроникні, стійкі до впливу мікроорганізмів і високих температур. За своїми властивостями натуральні оболонки, вироблені з кишкової сировини, близькі до складу фаршу, тому вони витримують всі зміни, які зазнає фарш в процесі технологічної обробки і є ідеальною складовою ковбасних виробів. Разом з тим вони не позбавлені істотних недоліків: нестандартні за розмірами (навіть в межах довжини однієї оболонки), крім того, їх виробництво трудомістке, що підтверджується дворічним досвідом переробки кишкової сировини на підприємстві. Це пов'язано як зі специфікою виробництва (велика вологість, пари солі, 100%-во ручна праця в гумових чоботях та ін), так і з тим, що за останні роки істотно зросли вимоги виробників ковбасних виробів до якості сортування, калібрування, метрівки і складання пучків.

Сьогодні наша фірма «Хенокейсінгc» випускає калібровані баранячі черева, синюги і кільця. За більш детальною інформацією про закупівлі нашої продукції ви можете дізнатися за телефоном: +3 8067 653 2421 або на сайті http://heno-casing.ub.ua.