В Україні 1 травня – не тільки свято, але і дата чергового підвищення тарифів. Так, вже сьогодні підвищуються тарифи на холодну і гарячу воду, теплопостачання, поштові послуги, а також страхування цивільної відповідальності водіїв. Що і на скільки подорожчає – в матеріалі 112.ua.

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення підвищити тарифи на опалення, гарячу і холодну воду.

  Отже, якщо в квартирі встановлені лічильники тепла, то новий тариф становитиме 642,09 грн/ГКал — це на 71,5% більше чинного тарифу (374,50 грн/ГКал). Якщо ж лічильників у квартирі немає, то новий тариф становитиме 16,42 грн/м2/міс. Чинний тариф становить 9,58 грн/м2 /міс.

  Плата за опалення як зараз, так і з 1 травня буде нараховуватися тільки в опалювальний сезон, тобто реально запрацюють нові тарифи у разі відсутності лічильників тільки з другої половини жовтня.

  Що стосується нових тарифів на гарячу воду, вони складуть:

-40,92 грн/м3, якщо рушникосушки в квартирі підключені до труби з гарячою водою (+57,8% до чинного тарифу);

-38,02 грн/м3, якщо рушникосушок в квартирі немає (+56,9% до чинного тарифу).

   Тарифи на холодну воду зростуть в залежності від регіону. Максимальні тарифи на воду будуть встановлені у Київській, Закарпатській та Кіровоградській областях - від 10 грн за куб. м, у столиці - від 6 до 8 грн за куб. м, а найменші - у Вінницькій та Донецькій обл. - від 4 до 6 грн за куб. м.

   Відзначається, що тарифи розділені на чотири групи, у кожній області встановлюються тарифи однієї з 4-х груп: - від 4 до 6 грн за куб. м, - від 6 до 8 грн за куб. м, - від 8 до 9 грн за куб. м, - від 10 грн за куб. м.

   У Нацкомісії відзначають, що підвищення тарифів на холодну воду пов'язане зі зростанням вартості електроенергії та курсу долара, що призвело до зростання валютних кредитів для водоканалів.

   Цікаво, що тарифи на тепло і воду повинні були піднятися місяць тому, проте, за словами директора департаменту регулювання відносин у сфері теплопостачання НКРЕКП Світлани Чорних, Мін'юст був проти затверджувати їх за місяць наперед. Пізніше НКРЕКП підвищила тарифи на послуги ЦО та ГВП, але вже з 1 травня.

   Не водою єдиною – з 1 травня дорожчає і пошта. Так, рішенням Нацкомісії з держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації на 19,5% зростають тарифи на універсальні поштові послуги. Зростання тарифів пошириться на пересилання письмової кореспонденції в межах України, зокрема на пересилку простих поштових карток, листів, бандеролей та рекомендованих відправлень.

   Автолюбителі також будуть змушені розщедритися - з 1 травня в Україні подорожчають поліси обов'язкового страхування цивільної відповідальності водіїв. Моторне страхове бюро України повідомило страховим компаніям, що реалізують поліси ОСАЦВ, про необхідність підвищення базових тарифів.