Ковбасні вироби на сьогодні - дуже популярний м’ясний продукт в раціоні українців. Відповідно, на ринку існує безліч виробників, які конкурують між собою за допомогою барвистої реклами та самопіару. Розхвалюючи власний продукт, жодна із компаній не розповідає про етапи його виготовлення. Але ж сучасний покупець нині ретельніше приглядається до складу їжі, ніж до її прекрасного зовнішнього вигляду! От ми і вирішили розкрити вам технологічну сторону виробництва наших ковбас, аби ви були цілком упевнені у якості нашої продукції.

Наша діяльність базується на чинних стандартах України та санітарно-гігієнічних вимогах. Так, ми використовуємо лише свіже м’ясо здорових тварин, попередньо оглядаючи його: на сировині не повинно бути ознак псування, синців, забруднень, клейм. Усі види м’яса перевіряються на відсутність небезпечних для здоров’я людини хвороб.

У ковбасні вироби також прийнято додавати жир, який робить продукт більш ароматним і апетитним. Він збільшує поживну цінність ковбаси для організму, насичує його необхідною енергією. Часто у фарш додають молоко, сир, яйця — для створення незвичних смакових поєднань, а також борошно та крохмаль — для збільшення в’язкості. Стандартами регулюється й частка спецій і прянощів у виробі. Щодо оболонок для ковбас, то частіше використовуються натуральні.

Етапи виготовлення ковбасних виробів від «Агро-Прод»

Виробництво ковбаси починається із процесу засолу м’яса. Кухонна сіль не просто рівномірно розподіляється по поверхні сировини, а й активізує деякі внутрішні процеси, завдяки чому м’ясо набуває апетитного вигляду та особливо ніжного смаку. А для вироблення копчених та напівкопчених ковбас засіл просто необхідний, адже він на довго гальмує розвиток в продукції різного роду мікроорганізмів.

Щоб сировина не зіпсувалася до кінця виробництва, після засолу її охолоджують з допомогою глибокого вакууму. У такому вигляді м’ясо може зберігатися протягом 1-2 діб.

Наступний етап — створення фаршу. Кількість необхідних складників регулюється відповідно до рецепту. З огляду на це ж, визначаються розміри шматочків м’яса: ковбаса може містити повністю однорідну структуру або складатися з більш-менш великих частинок. Отже, коли інгредієнти на фарш підготовлені, відбувається їх з’єднання, а згодом — ретельне вимішування (на сьогодні ця робота механізована). Упродовж усього приготування підтримується високий санітарно-гігієнічний рівень, адже на цьому етапі виготовлення ковбас є велика ймовірність занести у виріб інфекцію. Навіть спеції перед додаванням до м’яса стерилізують!

Однорідну м’ясну масу формують у ковбаски. Цей процес у виробництві називають шприцюванням, що означає наповнення фаршем оболонки виробу. Після заповнення форму зв’язують, проводять штриковку та навішують її на ціпки, а потім на рами у 4-5 ярусів.

Далі відбувається витримка ковбас у підвішеному стані (осадка), найтриваліша — 7-10 діб — застосовується у виробництві сирокопчених продуктів. Осадку проводять при температурі 0 °С, щоб пригнічувати ріст та життєдіяльність бактерій, небажаних для ковбасних виробів.

В залежності від виду ковбаси наступним етапом виробництва може бути копчення й обсмажування або варіння. Щоб в результаті отримати сирокопчені, напівкопчені та варено-копчені ковбаси, застосовують процес осідання на поверхню продукту коптильних речовин. Через певний період часу м’ясний фарш починає поглинати їх крізь оболонку. Наступний етап — обсмажування, який надає поверхні виробу особливої міцності та стійкості до мікроорганізмів. Завдяки цим процесам продовжується термін придатності виробу, а також поліпшуються його смакові властивості.

Варені ковбаси проходять через етап варіння у гарячій воді або гострій парі. Під час цього процесу маса виробу не зменшується, колір обгортки  залишається яскравим, а поверхня виробу не морщиться.

Заключним етапом у виготовленні копчених виробів є сушіння, а варених — охолодження.

Усі процеси виробництва ковбас необхідні не лише для створення смачного і привабливого на вигляд продукту. Головне їх завдання — створити безпечний для здоров’я людини виріб. Адже під час транспортування та зберігання на прилавках магазинів ковбаса повинна зберігати свої поживні цінності та тривалий час не псуватися.

Вибирайте продукцію в «Агро-Прод»: у нас надійно, якісно, безпечно!