Бізнес-ідея з вирощування грибів (в даному випадку гливи) в домашніх умовах не нова. Якщо ви замислювалися над цим питанням, але ще не визначилися, з чого почати, і чи взагалі варто вкладати в цей бізнес гроші, сподіваємося, в даній статті ви знайдете відповіді на свої питання. Коротко про переваги:

- в процесі вирощування грибів не потрібно постійної присутності, тому більша частина дня буде вільна;
- в більшості випадків з даним процесом впорається навіть новачок (не потрібні спеціальні знання, достатньо брошури-інструкції, яку компанія-виробник міцелію грибів відправляє разом із замовленням);
- всі матеріали доступні і прості, є можливість деякі з них купити в уже готовому вигляді.

Найбільша складність тут, як і в будь-якому бізнесі, - це пошук ринку збуту. Для великих обсягів необхідно укладати договори зі спеціальними консервними заводами, ресторанами, магазинами. Для початку рекомендуємо спробувати вирощувати гриби в якості додаткового заробітку.

Отже, вирощування гливи - розглянемо просту технологію.
Як грибний бізнес за останні кілька років спостерігалася популярність вирощування глив, печериць і опеньків. Але саме гливи не вимагають складних і дорогих технологічних процесів приготування субстрату. Гливи можна вирощувати як в приміщенні, так і під відкритим небом, але для бізнесу все-таки рекомендується перший метод, оскільки так ви зможете збирати урожай цілий рік.

Вибір приміщення
Для приміщення можна використовувати теплицю, кімнату, підвал. Чистота і сухість - важливі критерії правильного приміщення. Їх знадобиться два. Перше - для першого етапу (проростання грибниці), друге - для наступного (зростання грибів). Для підстраховки стіни і підлогу рекомендується продезінфікувати за допомогою розчину хлорного вапна.

Підготовка субстрату
Для початку солому, тирсу листяних дерев, лушпиння соняшнику або суміш всіх цих матеріалів необхідно ретельно подрібнити практично в труху, а потім залити гарячою водою і остудити. Таким чином ви підготуєте сприятливий "грунт" для вирощування грибів.

Закладка міцелію, умови вирощування
У пластикові мішки (зазвичай це мішки 1м * 35 см, розраховані на обсяг 10 кг) закладається підготовлений субстрат, між шарами якого висівається куплений міцелій гливи. Далі в мішках необхідно прорізати отвори, діаметр яких повинен становити близько 2 см з кроком в 10-15 см. У такому вигляді мішки знаходяться в приміщенні з температурою повітря до 25 градусів близько місяця (3-4 тижні), потім переносяться в більш прохолодне (12-18 градусів).

Важливо! Вологість повітря обох приміщень повинна підтримуватися в районі 95% (для цього підійдуть звичайні відра з водою), а також необхідно стежити і підтримувати рекомендований температурний режим (можна циркулювати повітря за допомогою вентилятора), регулярно провітрювати приміщення і організувати освітлення за допомогою ламп денного світла. З метою техніки безпеки і охорони здоров'я всі роботи в приміщенні, де вирощуються гриби, в обов'язковому порядку потрібно проводити в захисній масці, щоб уникнути потрапляння спор в дихальні шляхи, інакше це може спровокувати сильний кашель і алергічну реакцію.

Результатом цієї діяльності є збір врожаю. З одного мішка ви зможете зібрати його двічі. Підраховано, що з 10 кг субстрату виходить до 3 кг грибів, тобто з 1 кв.м протягом року ви зберете, в середньому, до 100 кг врожаю.

Природно, щоб забезпечити високий відсоток схожості грибів (від 85% до 100%), міцелій гливи купити рекомендуємо тільки у компанії-виробника, яка дає гарантію на свій продукт. Підприємство "Міцелій" - це якісна зернова грибниця для посадки і вирощування грибів. Купуючи міцелій грибів тут, ви можете бути спокійні за свій бізнес. Вам належить тільки вирішити питання з реалізацією високого врожаю.