Незамінним помічником у сантехнічних справах є прилад, який називається манометр. Його основна функція – вимірювати тиск води в системах опалення і водопостачання. А знаючи тиск води, можна налаштувати правильний режим роботи всієї системи. Наприклад, необхідність виміряти тиск води виникає при нестабільному тоці води у водопроводі, що є найчастішою проблемою багатоповерхових будинків. Різкі стрибки тиску виводять з ладу сантехнічні прилади. Тут на допомогу приходять редуктори, спеціальні регулятори, які нормалізують тиск в системі. Але працювати ефективно вони можуть лише разом з манометрами. Ці пристрої в будь-який момент можуть проконтролювати роботу «своїх друзів». А роблять це манометри за допомогою чутливого елемента в конструкції, який під дією тиску змінює свої фізичні властивості.

За будовою і принципом дії чутливого елемента манометри найчастіше бувають трубчастими пружинними, в яких чутливим елементом є трубчата пружина, що розгинається, коли у ній зростає тиск. При цьому стрілці передається рух її закритого кінця. Як наслідок, стрілка обертається і на шкалі показує значення тиску. Деформація пружини пропорційна тиску, що діє на неї. Вона повертається в початковий стан після закінчення дії тиску.

Ніяк не обійтись без манометра в сфері очистки води. Ними комплектуються промивні магістральні фільтри або ж останні передбачають можливість установки манометра в конструкції приладу. Варто лише встановити манометр на вході і виході фільтра і ви дуже просто зможете визначити, наскільки забруднений картридж у фільтрі (при цьому стрілка манометра опускається до значно менших показників). Відразу стає зрозуміло, на що варто звернути увагу і замінити чи промити картридж.

Хочеться звернути особливу увагу на той факт, що, оскільки принцип дії манометра полягає в стисненні і розширенні трубчастої мембрани, то лише 1/3 повного значення шкали манометра повинна складати величина робочого тиску. Якщо цього не буде, то робоча мембрана завжди буде деформованою і при цьому покази манометра будуть невірними. Наприклад, якщо робочий тиск складає 6 бар, то манометр обов’язково купуйте зі шкалою 16 бар.

Розрізняють манометри високого і низького тиску. Для наших з вами потреб в побуті ми використовуємо манометри низького тиску. За класами точності виділяють манометри: 0,15; 0,25; 0,4; 0,6; 1,0; 1,5; 2,5; 4,0. Ціна на прилад відповідно вища, якщо показник точності менший.

Ще ці прилади поділяють на радіальні і фронтальні. Це залежить від способу розташування штуцера в манометрі. Якщо ця деталь по центру, то прилад фронтальний, якщо внизу, то радіальний. Обидва види манометрів досить компактні і тому займають мало місця, що є великим плюсом.

В запірній арматурі також виділяють термоманометри - прилади, які поєднують шкалу манометра і термометра. Такі вимірювальні пристрої використовуються для більшої зручності користувача та для економії місця.

 

Представлені на сайті манометри і термоманометри виготовлені з латуні найкращої якості, а зверху покриті хромом.

Всі товари з нашого сайту ви отримаєте в найкоротший термін з доставкою по Києву або зручним для вас перевізником.