Сьогодні багато водіїв скаржаться на дуже швидкий знос транспортних засобів, що пов'язано, в першу чергу, з поганим станом доріг і з недбалим ставленням самих власників до своїх авто. Якісний автосервіс в таких умовах повинен не просто добре надавати свої послуги, але також і кваліфіковано консультувати своїх клієнтів з приводу догляду за машиною.

Сучасне обладнання для автосервісу — це не розкіш, яку, здається, не можна досягти; це цілком реальна можливість закупити для своєї майстерні високоякісну, ефективну і презентабельну техніку. І це — всього лише перший крок до успіху. Дуже важливо зуміти відповісти на всі питання ваших відвідувачів. Наприклад, безліч протиріч викликає балансування коліс. Водії запитують різне: для чого воно потрібне, чим загрожує машині дисбаланс, як часто його потрібно проводити, чи варто проводити балансування задніх коліс і ін. Тому компанія «Автостар», крім спеціалізованих верстатів за порівняно низькими цінами, пропонує разом розібратися в тому, чим загрожує для автомобілістів дисбаланс.

На перший погляд, дисбаланс дуже важко визначити з ходу. Серйозно себе проявляти він починає при розвитку великих швидкостей. У таких випадках обсяг навантажень на всі елементи підвіски колеса і рульового управління збільшується в кілька десятків разів. Наприклад, якщо величина дисбалансу (вимірюється в грамах) дорівнює 30, то навантаження збільшується в 100 разів! Це пов'язано з тим, що підвіска автомобіля змушена проробляти зворотно-поступальні рухи в зв'язку з похибками ходової системи (дисбалансом). Все це призводить до виникнення вібрацій, а ті, в свою чергу, можуть перетвориться в такі наслідки:

- відсутність комфорту для всіх пасажирів салону і водія: стає відчутним в момент, коли вібрація колісної системи співпадає з частотою амортизаційних коливань;

- швидкий знос всіх запчастин автомобіля: призводить до потреби частого ремонту і заміни комплектуючих;

- збільшення витрат палива, що, безпосередньо, впливає на бюджет власника авто;

- відскакування коліс від дороги: в результаті вони втрачають контакт з дорожньою поверхнею, а це може привести до втрати управління на дорозі і до аварії;

- дорожньо-транспортна пригода: дисбаланс може призвести до серйозних поломок на дорозі, а це — пряма загроза для життя водія і пасажирів транспорту.

Але всі ці проблеми усуває балансувальне обладнання, завдання якого рівномірно розподілити масу колеса щодо його центру. Цей процес відіграє важливу роль в експлуатації шин легкових і вантажних автомобілів. У першому випадку в балансуванні потребують як передні, так і задні колеса. Для коліс вантажівки можна проводити балансування тільки передніх, але для більшої надійності краще піддати цьому процесу всі 4 колеса транспорту.

Балансувати колеса потрібно як після кожної установки нових покришок, так і після кожного перебортування. Проводити процедуру необхідно регулярно, адже на дисбаланс колеса впливає багато інших чинників і причин. Наприклад, їзда по поганій дорозі може обернутися для власника машини погано, якщо колесо на швидкості влетіло в яму. Від цього диск зазнає деформацій і, відповідно, центр ваги зміститься з центру на іншу точку колеса.

Працівники автосервісів, запам'ятайте: ваше завдання — зробити пересування на автомобілі комфортним і безпечним для його власника. Саме для цього і призначені балансувальні верстати від компанії «Автостар». Купуйте тільки надійне обладнання! Заходьте на сайт компанії.