Поняття "текстиль" велике й багатогранне. В цілому назва включає в себе різноманітні вироби з тканин, що отримуються за допомогою вироблення м'яких і гнучких волокон. Як правило, текстильні вироби виробляються на ткацькому верстаті з пряжі. Однак текстиль не обмежується одним способом створення: він також може бути отриманий за допомогою валяння, плетіння, і звичайно ж, в'язання.

Вироби з текстилю створюють певний настрій і надають інтер'єру завершеного вигляду, стають логічним завершенням у створенні дизайну будь-якого приміщення.
Навіть якщо ремонт закінчений і меблі розставлені, не слід поспішати з придбанням текстильного декору, необхідно ретельно продумати призначення та місце текстилю в інтер'єрі.

Серед найбільш популярних і звичних для людей текстильних виробів, безумовно, найбільш необхідними є штори. Ця деталь інтер'єру має найбагатший вибір кольорів і форм. Ретельно і зі смаком підібрані штори дозволять створити сприятливу і комфортну атмосферу у вашому будинку і зададуть потрібний тон. Багато відомих дизайнерів вважають, що штори - це якраз та річ, з якої потрібно починати будувати весь дизайн кімнати або квартири, оскільки вікна - це перше на що люди звертають увагу, входячи в приміщення. Штори дозволяють вигідно підкреслити переваги будь-якого приміщення, а при необхідності з їх допомогою можна приховати деякі непривабливі деталі.

Функцій у текстилю в інтер'єрі безліч: покривала, накидки, чохли, подушки, валики, скатертини, різні аксесуари.
Чимале значення у створенні унікального інтер'єру мають чохли для меблів, які дозволяють додати кімнаті нове сучасне звучання, не змінюючи некомплектні меблі. Чохли на підкладці забезпечують довгий термін служби і надають неповторну форму м'яким меблям.

При виборі інтер'єрних тканин необхідно керуватися міркуваннями єдності стилю в поєднанні з практичністю.
Найбільш раціональним є застосування натуральних тканин (льон, бавовна, шерсть) з синтетичними домішками - це забезпечить довгий термін служби і легкість догляду.
Вибір кольору тканин залежить від задач, які ставляться перед текстильними ансамблями - він може бути яскравим або нейтральним. Необхідно враховувати той факт, що оббивка або чохли для меблів, штори, виконані з яскравих тканин, будуть відігравати домінуючу роль в інтер'єрі.

Найпростішим способом додати індивідуальність м'яким меблям або просто прикрасити крісло або диван, є подушки.
Найбільш поширені і практичні прямокутні та квадратні подушки. Парні за кольором або подушки в тон шторам виглядають дуже гармонійно. Але якщо необхідно створити контраст, то можна вибрати будь-який яскравий колір, який не повторюється більше ніде.
Основою композиції столу є скатертина. З нею повинні знаходитися в одній стильовій єдності і гармоніювати посуд, столові прилади, аксесуари. Тому слід обережно ставитися до скатертин з яскравим малюнком: на строкату скатертину можна ставити тільки однотонний посуд. Для щоденного застосування підходять тканини нового покоління, що не вимагають особливого догляду - діол, акрил, дралон, прісет. Натуральні тканини - льон, бавовна, шовк - вимагають ручного або делікатного прання, особливо якщо вони прикрашені вишивкою, тому найчастіше застосовуються в урочистих випадках.
Для сервірування столу рекомендується використання серветок, виконаних з тієї ж тканини, що і скатертина.

Ще одним незамінним текстильним виробом, безумовно, є постільна білизна. Для багатьох людей гарний постільна білизна є майже об'єктом поклоніння, оскільки постіль зберігає наш спокій в самий незахищений час доби - вночі, коли ми спимо. Постільна білизна відома ще з прадавніх часів. Людина протягом усього життя прагне забезпечити собі найбільший комфорт. Постільна білизна зобов'язана відповідати безлічі вимог, які не пред'являються до жодного існуючого текстильного виробу. Існує декілька основних матеріалів, з яких виготовляється постільна білизна. Всі ці матеріали чудово зарекомендували себе за століття активного використання: ситець, батист, бязь, сатин і льон.

Створення цілісного стилю в інтер'єрі найчастіше передбачає використання однієї і тієї ж тканини для виготовлення штор, чохлів для меблів, декоративних подушок. Для цього варто звернутися до спеціалізованого ательє, де виготовлять весь текстильний ансамбль з тканини замовника.

Неможливо уявити сучасний інтер'єр будинку без образів, які створює текстиль в нашому повсякденному житті. Але якщо тканина невдала, то процес пошиття не врятує навіть супердизайнер з багаторічним стажем.

Якісні тканини оптом в широкому асортименті, різної щільності і спрямованості, пропонує компанія «Гранд Текстиль» - тканини для пошиття штор і покривал, подушок, гардин, чохлів, різні декоративні тканини.