Аналіз світового ринку


Якщо говорити про світовий ринок, то він достатньо цікавий для інвесторів. Причиною тому є глобальна мобілізація, а також активне зростання ринку мобільних додатків. Відомі експерти з Росії J'son & Partners Consulting (спеціалізуються на ринках телекомунікацій, медіа, ІТ та інноваційних технологій в країнах СНД, Центральної Азії) проводили аналіз інфраструктури ринку розробки мобільних додатків. Вони помітили, що користувачі смартфонів частіше користуються тими додатками, які вже встановлені виробниками мобільного пристрою. Але вони готові завантажувати ті мобільні додатки, функції яких їм дійсно цікаві та корисні. Проаналізувавши структуру ринку, експерти визначили його кордон і кон'юнктуру.

Опитавши користувачів мобільних пристроїв, експерти консалтингового агентства зробили висновок, що 55% власників планшетних ПК частіше користуються відеододатками, в порівнянні з власниками смартфонів, а також частіше заходять в соціальні мережі.

Були визначені світові тренди ринку розробки мобільних додатків:
- ринок сервісів для розробників;
- розвиток програм для бізнесу.

Але були названі і основні бар'єри зростання ринку:
- часткова відсутність взаєморозуміння між розробниками і споживачами;
- зростаюча конкуренція;
- недостатня кількість підготовлених кадрів;
- висока вартість мобільних розробок;
- непоінформованість користувачів (використовують свої пристрої лише для дзвінків і передачі повідомлень).

Український ринок

Точкою відліку формування ринку можна вважати початок 2008 року, коли був випущений революційний смартфон від Apple, далі - все більше набирає популярності платформа Android і, нарешті, - планшетні комп'ютери. Дослідження 2012 року показали, що за обсягом експорту ІТ-послуг Україна посідала п'яте місце в світі, а в 2015 році - шосте (за оцінками Світового банку). З цього випливає, що Україна цілком може конкурувати з провідними країнами світу. Експорт послуг української ІТ-галузі за 2015 рік склав 2,5 млрд. доларів, що не може не свідчити про позитивну динаміку даного ринку.

Зростання мобільного споживчої активності

З 2013 року спостерігався ряд змін на ринку додатків: сприйняття мобільного сегменту в якості сегмента масового спілкування дозволило збільшити кількість замовників.

Продаж смартфонів, планшетів, мобільного трафіку - все це говорить про стабільне зростання загальної мобілізації. І що не менш важливо, Google, Apple, Microsoft як власники платформ стимулюють даний ринок, створюючи більш вигідні умови співпраці. Також останнім часом на ринку з'явилися конструктори, які дають можливість без спеціальних навичок програмування створювати мобільні додатки. Це факт дає всі підстави припускати, що ринок мобільного розробки стає масовим.

Висновок

Фактори, які впливають на позитивну динаміку розвитку зростання ринку мобільних додатків і викликають інтерес багатьох сучасних компаній:
- зростання числа мобільних пристроїв, в тому числі планшетних комп'ютерів;
- більш доступне спілкування за допомогою мобільних пристроїв;
- розвиток мобільного банкінгу;
- зростання популярності GPS-навігації.

Якщо ви є власником свого бізнесу і ще не користуєтеся сучасними технологіями продажів, для вас у нас є відмінна пропозиція, особливо, якщо ви часто міняєте спектр своїх послуг або проводите постійні акції і конкурси, залучаючи тим самим нових клієнтів у свій бізнес. Зателефонуйте нам, ми знаємо про нові технології практично все.