Одеса ... Гостинне і привітне місто... Гості, які приїжджають сюди, мають унікальну можливість зупинитися не просто в готелі - кожен може пожити в історичній будівлі, що входять до списку пам'яток.

Одним з готелів, що входять до списку архітектурних пам'яток, є готель «Красная» (в минулому - «Бристоль»), побудована в 1898-1899 роках за проектом відомого архітектора Бернардацці. В оформленні будівлі використані елементи стилю Ренесансу в поєднанні з елементами бароко. Як свідчить переказ, купецька гільдія, яка замовила спорудження будинку, на питання архітектора "в якому стилі будувати?" дала відповідь "грошей багато - будуй в усіх стилях разом!". Дійсно, любителю і знавцю архітектури є на що подивитися, відзначаючи риси запозичень з різних напрямів. Творцеві будівлі вдалося примирити різноманітні деталі декору, за що він і має бути поставлений в приклад багатьом-багатьом архітектурним діячам сучасності. Причому, готель «Красная» поклав початок зведенню готелів в Одесі - адже був він першим чотириповерховим готелем міста!

Будівля витончена не тільки на загальному плані, але і в кожній деталі, в єдиній концепції опрацьовані найдрібніші нюанси, завдяки чому споруду можна назвати справжньою досконалістю. Фасад готелю в ніжних рожево-білих тонах багато прикрашений ліпниною і продуманий до дрібниць. Класичні рельєфні колони, майстерно виконані скульптури і бюсти гармонійно поєднуються в єдиний ансамбль з великою кількістю рослинних орнаментів, якими прикрашені всі вікна і балкончики.

Не менш чудово і внутрішнє оздоблення готелю, її інтер'єри: чудові широкі мармурові сходи з ажурними кованими поручнями, покритими позолотою, є гармонійним продовженням розкішного вестибюля. Сходові переходи прикрашені яскравими вітражами, завдяки чому створюється абсолютно унікальна атмосфера, відчуття причетності до чогось високого і дивовижного.

Приїжджаючи до Одеси, багато відомих людей зупинялися саме в цьому готелі, закохуючись у нього з першого погляду, побачивши його зовнішню красу, і остаточно віддаючи перевагу саме йому, оцінивши внутрішню. Тут побували знамениті діячі мистецтва XIX-XX століть: письменник І.А. Бунін, французький письменник Анрі Барбюс, американські письменники Т. Драйзер і Д. Олдрідж, німецький письменник В. Бредель та інші непересічні особистості. У готелі «Красная» зупинялися багато політиків і відомих людей.

Готель належить до пам'яток архітектури і охороняється Законом України. Розташована будівля в історичному центрі міста, що дуже зручно для людей, що віддають перевагу культурному відпочинку. Витрачати час на те, щоб дістатися до місця призначення зовсім не потрібно - епіцентр культурного життя з його різноманітністю та величчю, пафосом та унікальністю - тут. Зовсім поруч знаходяться Одеська Філармонія, Театр опери і балету, дуже близько розташовуються Літературний, Археологічний і Морський Музеї. Своїм вдалим розташуванням готель зацікавить як любителів історичних пам'яток, так і цінителей сучасного стилю життя.

Незважаючи на свою столітню історію, сьогодні будова являє собою сучасний готель. Обладнаний він за останнім словом техніки, що дає вишукано неповторне поєднання старовини та модерну. Будівля нібито створена для бажаючих поринути в епоху на сто років тому, але при цьому відчувати комфорт і впорядкованість сучасного світу.

Готель «Красная» вважається одним з найрозкішніших в Європі, його красу і витонченість, що виливаються в неповторну архітектурну гармонію, варто побачити власними очима. З 2002 до кінця 2010 року київською компанією «Рекон» з одеською групою архітекторів і дизайнерів
була проведена реставрація, і в грудні готель був відкритий вже як 5-зірковий, причому фахівцям ПП «Рекон» вдалося повністю зберегти його оригінальне зовнішнє і внутрішнє оздоблення, що дозволяє гідно насолодитися цією розкішною пам'яткою Одеси. На задньому дворику був створений зимовий сад, в якому можна в будь-який час року помилуватися квітучими рослинами і викупатися в басейні.

Це одна з небагатьох реставрацій, проведених в Одесі, при якій намагалися по максимуму зберегти старовину - ліпнину, скульптурні композиції, перекриття. Причому, багато чого робили за дореволюційними фотографіями та листівками.