Азбестоцементні листи, азбестоцементні труби і конструкції на їх основі отримують все більш широке поширення в будівництві. Будь-які азбестоцементні вироби є не чим іншим, як міцним каменем, в якому волокна азбесту монолітно пов'язані з цементом. Використання великорозмірних виробів з азбестоцементу спрощує і здешевлює облицювальні і покрівельні роботи, до того ж кількість стиків при такій формулі скорочується. Таким чином витрати на матеріали при влаштуванні покрівлі з азбестоцементу знижуються на 24% (враховуючи крокви і обрешетування), а витрати на виконання робіт на 27% порівняно із покрівлею з руберойду.

Азбестоцементні вироби поділяються на листові і трубні залежно від способу формування. До листових відносяться профільовані і плоскі листи, а також листи спеціального призначення.

Азбестоцементні листи випускаються як природного сірого кольору, так і пофарбовані. Різноманітність варіантів їх випуску обумовлено, в першу чергу, різними сферами їхнього застосування. Азбестоцементний лист, в якому чергуються однакові по ширині ділянки з хвилястою і плоскою фактурою, випускається в малих кількостях у зв'язку з трудомісткістю технологічного процесу. Високоміцні пресовані плоскі листи виконують роль фасадних плит і використовуються для облицювання фасадів і внутрішніх приміщень житлових, громадських і виробничих будівель, а також для виготовлення підвісних стель, стінових панелей, перегородок та інших конструкцій за винятком вентиляційних шахт. При виготовленні фасадні плити покривають захисним шаром грунтовки і кольоровим акрилово-поліуретановим покриттям, стійким до атмосферних і механічних впливів. Можлива додаткова декоративна обробка з використанням крихти натурального каменю. Сучасні технології нанесення дозволяють одержувати покриття з підвищеними експлуатаційними показниками.

Азбестоцементні труби - продукція досить широкого призначення, яка має ряд переваг: азбестоцементні труби не схильні до електрохімічної корозії, пожежобезпечні, довговічні в грунті і прості при монтажі. Азбестоцементні труби використовуються для прокладки водопровідних, зрошувальних і меліоративних систем, водопроводів питної та технічної води, теплотрас, вентиляції, дренажних колекторів, для димоходів і повітропроводів, теплоізоляції в теплових агрегатах, при влаштуванні водовідливів через дороги і переїзди, в якості опорних стовпів при будівництві огорож, при спорудженні фундаментів і замість цегли при влаштуванні підвалів, азбестоцементними трубами перекривають дахи промислових будівель і гаражів, використовують в якості обсадних труб колодязів. Труби азбестоцементні комплектуються поліетиленовими і азбестоцементними муфтами для зміцнення найбільш слабких ділянок трубопроводу. Прекрасно зарекомендували себе азбестоцементні труби при використанні в системах теплопостачання. У багатьох Європейських країнах понад 30 років експлуатуються газопровідні мережі з азбестоцементних труб.

Азбестоцементні труби володіють низьким коефіцієнтом теплопровідності, що значно знижує витрати на теплоізоляцію. Азбестоцементному трубопроводу не потрібен захист від грунтових вод і впливу блукаючих струмів. Будь-які вироби з азбестоцементу в рази дешевші аналогічної продукції з інших матеріалів.