Із 1 квітня набрали чинності нові ціни на природний газ для населення, які значно зросли (мінімальна ціна збільшилась в 3,З рази). Тому багато власників приватних будинків розмірковують над тим, чи економніше буде здійснити перехід на природнє опалення. Якщо ви теж міркуєте над цим питанням, пропонуємо спробувати те, що створено самою природою - кам'яне вугілля. Цей вид палива здатний зберігати тепло в процесі горіння.

Приймаючи рішення, яким видом вугілля краще опалювати будинок, згадаємо про антрацит. Адже це найдавніший вид, що використовувався людьми, та має найкращі паливні характеристики.

Чому саме він:

- максимальна тепловіддача. Містить 95% вуглецю, завдяки чому чудово горить. Це дає змогу користуватись паливом у мінімальному розмірі навіть у сильні морози;
- мінімальне нанесення шкоди. Антрацит не видає полум'я, диму чи запаху. За своєю структурою ідеально підходить для котлів та печей оскільки дозволяє уникнути значного їх забруднення. При горінні виділяє лише 5% летючих речовин, що важливо при опаленні будинку. Адже не всі летючі речовини йдуть у витяжку;
- легко транспортується. Продається у споживчих мішках;
- легко зберігається. Для зберігання антрациту достатньо підтримувати його сухим, на відміну від дров, які спричиняють більше клопоту.

Найголовніше - антрацит є лідером серед палива для приватних будинків, якому довіряють багато людей. Точний розрахунок вартості вугілля вам допоможуть здійснити у місці продажу. А для визначення кількості палива, яке необхідно придбати пропонуємо наступний варіант.

Для оцінки витрат візьмемо середній за сучасними мірками будинок, площа опалювання якого складає 120 кв.м. Припустимо, що в цьому житлі використовується котел міцністю 12 кВт, але працює він «впівсили» - завантаження не більше 50% від максимального. Для опалювання такого будинку вам знадобиться 550 кг антрациту хорошої якості на місяць.

Для опалювання приватних будинків найкраще застосувати антрацит «горіх» або «кулак». Він має вигляд крупних шматків з високою тепловіддачею, які характеризуються низькою зольністю. Це найкращий спосіб обігріву приватних будинків. Можна не боятися сильних холодів і морозів. Достатньо на ніч закинути 3-4 лопати цього антрациту і тепло вашої оселі гарантоване.

Тому, якщо ви ще не визначилися, яким видом палива забезпечити себе на прийдешній опалювальний сезон, рекомендуємо купити антрацит. Це високоефективний вид вугілля, яке не видає диму і запаху. Можете бути впевненими у хорошому обігрів своєї оселі навіть у сильні морози.