У промисловій сфері на сьогодні скотч вважається незамінним елементом упаковки. Скотч від виробника - це виріб, представлений у вигляді клейкої стрічки, за допомогою якого забезпечується надійне зчеплення з поверхнею чи матеріалом.

Батьківщиною клейкої стрічки по праву вважається Америка. Саме там робітник невеликої компанії Річард Дрю прийняв рішення створити скотч. Із тиго часу популярність скотч стрічки не стихає по всьому світу.

Клейка стрічка складається з 3-х основних частин:

  • Клей, який знаходиться на внутрішній стороні. Він визначає липкість стрічки.
  • Основа. З її врахуванням визначається міцність виробу. 
  • Реліз. Так називають зовнішню сторону клеєвої стрічки, завдяки якій вона не злипається. 

За типом клеєвого складу можливо розділити скотчі на 3 групи:

  • акрилові,
  • хот-мелт (синтетичний каучук),
  • сольвент (натуральний каучук).

Переваги скотчу з акриловим клеєвим складом:

- помірно термостійкий,

- еластичний,

- оптимальне співвідношення ціни та якості,

- вологостійкий.

Більше 80% використань приходиться саме на цей тип клейкої стрічки. Багато в чому завдяки вартості, яка порівняно з іншими скотчами є найбільш вигідною. Для досягнення максимального відсотку склеювання потрібно приблизно 2-3 години за умови, що склеюється картон. Недолік такого скотчу полягає в тому, що він не підходить для зберігання при мінусових температурах (спеціалісти не рекомендують його до використання, якщо температура при зберіганні опускається нижче 5 оС) і підвищеній вологості.

Переваги скотчу з клеєвим складом хотмелт:

- морозостійкий,

- стійкий на відрив,

- висока міцність на зміщення,

- тривалий термін зберігання,

- відмінна адгезія.

Вартість такого скотчу від виробника на 15-30% перевищує ціну аналогічного за об'ємом акрилового скотчу. Високий рівень адгезії гарантує моментальне та міцне прилипання скотчу до поверхні. Прекрасно підходить для упаковки заморожених продуктів і тих, що будуть зберігатися при мінусових температурах. Скотч збегірає свої клеєві якості при температурі до -40оС.

Переваги скотчу з клеєвим складом сольвент:

- морозостійкий,

- відмінні характеристики склеювання,

- діелектричні особливості,

- стійкий на відрив,

- висока проникаюча властивість.

В Україні скотч з таким клеєвим складом - рідкість через високу ціну. Він не втрачає свої властивості при холоді, характеризується високим відсотком клейкості. Характерний запах бензинового розчинювача та прозорий червоний колір – основні ознаки якісного скотчу з клеєвим складом сольвент.