В нашій статті мова йтиметься саме про класичний твердопаливний  піролізний котел.

Але якщо ви думаєте, що твердопаливний котел – це пережитки минулого, то заперечимо вам – ви надто помиляєтесь. Сучасні твердопаливні котли настільки удосконалені, що з ними тільки суттєва економія і мінімум затрат часу. Твердого палива вони потребують у десятки разів менше у порівнянні з колишніми агрегатами.

Дуже важливо вибрати твердопаливний котел, що підходить саме вам і до ваших умов експлуатації. І тут найважливіше для себе треба вияснити ось що:

1) він буде служити основним чи додатковим джерелом обігріву;

2)  яку площу плануєте обігрівати цим агрегатом;

3)  визначитись з видом палива;

4)  ви хочете його використовувати тільки для опалення чи й для гарячої води в будинку.

Виходячи з цього, можна звузити параметри вибору приладу.

 

Котли нового покоління мають у своїй будові: 

газогенератори – агрегати, що допомагають спалювати паливо практично без відходів. В основу роботи покладений принцип піролізу – розкладання палива теплом полум’я, а не самим полум’ям, як в наших старих добрих топках. Спалюється газ, котрий виділяється в результаті згоряння палива. Насправді це досить непроста хімічна реакція, що відбувається  при повній чи частковій відсутності кисню і високій температурі. Приплив повітря в топку обмежити нескладно за допомогою заслінок. Отже, продуктів згоряння – сажі та золи дуже мало. При цьому ще немає необхідності встановлювати насос, адже сам прилад здатен регулювати тиск.

Температуру теплоносія (в основному води) регулює автоматика. Дуже зручно, коли котел обладнаний блоком управління. Ця система, реагуючи на температуру повітря в приміщенні, сама включить чи виключить тени і залишить температуру комфортною.

В якості палива можуть бути як традиційні дрова, так, наприклад, і відходи сільського господарства (лушпиння рослин). Але є нюанс: паливо повинно бути сухе, та якщо трохи й вологе, то максимум до 25%. Навідуватись до такого котла для завантаження наступної порції палива потрібно в середньому через 5-8 годин. Але якщо не маєте можливості це робити з таким інтервалом, то є вихід: додатково облаштувати теплоакумулятор. Автоматика з нього допоможе системі опалення зберегти тепло ще декілька годин після загасання котла.

ККД таких агрегатів – 80-90%. І це чудовий показник, враховуючи ціни на ці прилади в нашому інтернет магазині.

Твердопаливні котли бувають чавунні і сталеві. Кожен з них має свої особливості. Чавунні теплообмінники довго нагріваються і можуть руйнуватись під впливом температурних перепадів. Крім того, вони досить важкі. Важливо при виборі цього агрегату, звернути увагу на розмір дверцят топки – чим більші, тим краще завантажувати паливо. Встановлювати котел треба на спеціально залиту бетоном підлогу. Добре, якщо в конструкції передбачено датчик температур води і блок тенів для більшої зручності. Якщо правильно експлуатувати, то виріб служитиме до 20 років.

При виборі сталевого агрегата, особливу увагу зверніть на товщину сталі, з якої він виготовлений. Необхідно, щоб ця товщина витримувала тиск теплоносія до трьох атм. І обов’язково, щоб була жаростійкою. Не допускати конденсату, бо відомо, що сталь дуже не любить корозії.

Твердопаливний котел може бути основним джерелом тепла, а може й резервним. У випадку перебоїв з електропостачанням, в періоди сильного навантаження на електромережу чи зимою в сильні морози для економії основного виду палива – виручить цей незамінний прилад.

Теплову потужність вирахувати нескладно, спираючись на співвідношення: 1кВт:10м.кв. площі. І це для будинку середнього утеплення. Та це стосується одно контурного котла. З розрахунком двоконтурного вам можуть допомогти спеціалісти нашого інтернет магазину Трійник. Але не біда, якщо ви придбаєте котел більшої потужності. Це тільки в вашу користь. Адже він зможе швидше обігріти приміщення. До того ж, у потужніших агрегатах дверцята топки більші.  

Вибравши піролізний котел, ви не пожалкуєте. Це дуже хороші агрегати, що прослужать вам вірою і правдою.

Також на нашому ринку є котли тривалого горіння. Це - лідери на ринку твердопаливних котлів. Але про них в наступній статті.