Із настанням липня і серпня, коли достигають плоди в садах і на городах, у їх власників виникає необхідність вирішення питання швидкого і надійного збереження на зиму тієї частини врожаю, яку відразу не з'їли. Як показує досвід прогресивного людства, немає нічого кращого звичайних банок зі скла, щільно закритих бляшаними кришками. Необхідне пристосування для домашнього консервування вищеописаним способом - закаточна машина для скляних банок, яка також носить назву закаточного ключа. Існує кілька різновидів ключів. Швидше за все закатати грядку в банки допоможе закаточна машинка автомат.
      
У промислових масштабах консервуванням займаються плодоовочеконсервні заводи. Необхідний елемент виробничого процесу на цих підприємствах - обладнання для наклеювання етикеток.
       
До найбільш технічнодосконалої техніки зазначеного напрямку відноситься машинка для етикеток П1-ВЕН, призначена для автоматичної поклейки етикеток на тару з металу, пластику і скла. Вона вигідно відрізняється від своїх аналогів, які виготовляються в країнах СНД і Польщі: працює на ланцюгових передачах, характеризуються наявністю більш надійної карданної і шестеренчатої кінематики. Етикетувальна машина П1-ВЕН обладнана власним конвеєром, тому може застосовуватися і самостійно, і як частина лінії. Її максимальна продуктивність - 6000 етикеток на годину. Також модель П1-ВЕН не вимагає окремого фундаменту для установки і має вбудовану функцію підігріву клею, що сприяє його економії. Для більшої універсальності машини пропонується додатковий шнек, який можна легко переналагодити на ПЕТ і пляшки зі скла, і більш широкий 114-міліметровий конвеєр для ємностей шириною від 120 мм.
       
Якщо ж переробний завод використовує виключно тару з жерсті ємністю 0,1 - 1 літр, ідеально підійде етикетувальний апарат ОБ-КЕТ-С2. Ця машина в напівавтоматичному і автоматичному режимах має продуктивність 6-9 тисяч і 9-14 тисяч етикеток на годину відповідно. Витрата електроенергії на підігрів клею значно нижча, а запуск і переналагодження в кілька разів швидше, ніж у конкуруючих фірм. Додаткові опції - електронна подача клею і частотний синхронізатор для скоординованої роботи з іншими машинами.
         
Обидві моделі етикетувальних машин, а також машинки для закатування банок випускає черкаське ТОВ «Продмаш». Купити високоякісні машини для консервування найкраще тут.