Установка системи відеоспостереження є досить об'ємним процесом. Перед початком монтажу обладнання потрібно провести ретельну підготовку, врахувати всі особливості території. І тільки проаналізувавши всю отриману інформацію, склавши план розміщення відеосистеми, можна приступати до монтажних робіт. Проектування системи відеоспостереження потрібно проводити досить ретельно, оскільки неправильне його проведення може призвести до загрози безпеки об'єкта.

Одним з головних факторів є роздільна здатність відеокамер. Для ідентифікації певного об'єкта дуже часто не вистачає якості картинки. Також великий вплив має особливість розміщення відеокамери на об'єкті, відстань, на якій знаходиться камера від поля огляду, освітлення території та інші. Тому, слід використовувати камери з високою роздільною здатністю, які хоч і будуть коштувати дорожче, але результат того вартий. Хоча, в цьому випадку, потрібно буде велике місце для зберігання отриманих даних.

У цілому, при плануванні проекту системи відеоспостереження виникають ряд питань, пов'язаних з:
- роздільною здатністю камер, які краще підібрати для об'єкта;
- кількістю мегапіксельних камер, які потрібно встановити замість звичайних;
- загальною кількістю камер, які потрібно для забезпечення повного відображення території об'єкта;
- вибором правильного місця для установки обладнання;
- необхідністю переконати використовувати мегапіксельні камери замість звичайних.

Тому і складається проект системи відеоспостереження. Для кращого розуміння роботи майбутньої системи, проводиться моделювання на підставі плану об'єкта. Для цього існують спеціальні комплексні програми, де можна автоматично створювати проект системи. Тут важливо визначити, де будуть розміщені камери, а також, який огляд вони здатні забезпечити. Крім того, треба припустити, де може перебувати об'єкт відеоспостереження. У результаті, кількість пікселів на метр на виразно обраній віддалі від відеокамери дасть можливість припустити місце, де можна розпізнати об'єкт. Цей комплекс здатний відобразити зону огляду камери, а за допомогою різних кольорів буде вказано місце ідентифікації. Під час зміни розташування відеокамер на плані, можна підібрати найбільш оптимальні варіанти розміщення.

Особливо слід звернути увагу на питання зберігання даних. Зберігання може здійснюватися на спеціальному обладнанні або в хмарному архіві, якщо IP-камери підключені до хмарного сервісу відеоспостереження. Паралельно можна зберігати дані і на жорстких дисках.

Тому установка і монтаж систем відеоспостереження повинні проводитися тільки після ретельного планування і проектування. У кінцевому результаті, коли враховані всі особливості, можна говорити про ефективність системи. Замовляйте установку систем відеоспостереження в компанії «Нічний дозор».