Соняшникова олія - один з найдавніших продуктів. Його смакові якості оцінили ще п'ять тисяч років тому. Соняшникова олія увійшла до складу багатьох продуктів харчування. Для її виробництва потрібно певне обладнання, зокрема, фільтр рослинного масла. Він є одним з ключових в процесі виробництва рослинного масла. Як цей цикл відбувається, поговоримо про детальніше.

Технологія виробництва рослинної олії

- Усе починається з вирощування екологічно чистого продукту на полях (соняшник, кукурудза, льон, конопля, соя).
- Зібраний урожай надходить на маслозавод.
- Насамперед насіння, яке надійшло (наприклад, насіння соняшнику) досліджують співробітники лабораторії на предмет якості.
- Тільки після перевірки насіння відправляють в відділення, де їх очищають від бур'янів, домішок і відокремлюють лузгу від ядра.
- Коли етап підготовки завершений, починається наступний етап: насіння подрібнюють і піддають кондиціонуванню за вологою і температурою.
- Потім відбувається процес віджимання.

Після всіх ці етапів рослинна олія готова, але, тільки в сирому вигляді. Вона має яскраво виражений аромат, колір, смак і осад, а також може зберігатися не більше чотирьох місяців. Однак перед тим, як рослинна олія з'явиться на прилавках магазинів, їй необхідно подолати ще довгий шлях.

Сиру олію відправляють автоцистернами на наступний майданчик виробництва. Там триває подальша обробка рослинної олії
. Її занурюють у спеціальний фільтр рослинного масла, який призначений для холодного рафінування (фільтрації, очищення домішок, фасфотидів, вільних жирних кислот, а також парафінів). Завдяки низькотемпературній обробці в рослинній олії зберігаються біологічно активні компоненти і природні вітаміни, а також продовжується термін зберігання (примітно, що вихідна сировина від холодної рафінації використовується в іншому виробництві - мила, найчастіше господарського).

Фільтрація рослинного масла завершена і далі його піддають атсерційній обробці (зміни кольору), під час якої з рослинної олії йдуть всі фарбувальні речовини і залишки шкідливих для здоров'я домішок. Останній процес - дезодорація (олію позбавляють від запаху і смаку).

Фільтрація масла - важливий процес виробництва. Найбільш популярним і надійним в фільтрації рослинної олії є спеціалізована лінія фільтрації рослинних олій, яка забезпечує його очищення відповідно до вимог ГОСТу для вищого сорту масла.

Лінії фільтрації рослинної олії розрізняють за продуктивністю, пропускною здатністю чистки фільтра і розмірами:
- у середньому продуктивність лінії фільтрації від двохсот літрів на годину до тисячі літрів на годину;
- пропускна здатність до чищення фільтра від двох тисяч до восьми тисяч кілограм.

Компанія «Лаврін» - найбільше виробництво на території України з виробництва техніки для виготовлення рослинного масла і переробки насіння. У нас широкий асортимент техніки, в тому числі спеціальні лінії для очищення (фільтрація соняшникової олії). Ми гарантуємо якісну техніку, перевірену часом і досвідом роботи.